Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt hasonló veletek is?...

Volt hasonló veletek is? Hogyan dolgozzátok fel?

Figyelt kérdés

Egész tizenéves korom arról szólt, hogy tartsam a jeles tanulmányi átlagom, mert azt hittem, ezáltal majd nem szenvedünk többet semmiféle hiányban. Hogy ez a siker kulcsa.


Elég szegény életkörülmények között éltünk, ez még inkább motivált.


Na most, az osztálytársaim 80%-a szart a tanulásta...végig 3-4 átlaggal érettségiztek. Szórakozni jártak, lógtak meg ilyesmi. Olyan segghülyee volt az egyik, aki sikeres ügyvéd lett, hogy Petőfit skótnak nevezte felelet közben és egy mondatot nem tudott értelmesen kinyögni. Bukásra állt mindenből.



Mind elérte az álmait és sikeresek lettek. Mind. Mind. Egynek sem kellett diákmunkában, boltokban görnyedni.


Régész - rögtön állást kapott BA diplomával a nemzeti múzeumban


Építészmérnök, emlékszem, 3-szor bukott magyarból, 0 szókincse nem volt, folyton lógott. Most 600e fizetése van.


Az egyik kibukott az általánosból, mindenből meghúzták, egy legalja szakiskolába került, a drogos haverok bevitték egy pub-ba dolgozni és 21 évesen tulaj lett és családi házat vett budán.


Stb.



Én meg beteg lettem, félbe kellett hagynom az egyetemet emiatt, a szüleimet műtötték, haláleset a családban, Reserved diákmunka, ahol a belemet kihajtották, 12 órában egyszer ehettem. És nincs munkám, újra kellett kezdenem az egyetemet 24 évesen. Semmim nincs. Pedig az egész életemet végig tanultam és ezt kaptam cserébe. Nyomort. Amíg azok, akik szartak az iskolába, mindenbe, szemétkedtek, kikezdték a màsikat, ùgy kellett átrugdalni az érettségin őket...mind sikeres.



2020. nov. 1. 18:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Önsajnálat. Nincs is valódi kérdés.
2020. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

Nekem a kovetkezo idezet jutott eszembe:


"A hideg reggelen ott találták a kis gyufaárus lányt a házszögletben: kipirult arca mosolygott, de élet már nem volt benne, megfagyott a csodákkal teli éjszakán. Ott feküdt a halott gyermek új esztendő reggelén, körülötte egy halom gyufásskatulya és sok-sok elégett gyufaszál."


Andersen - A kis gyufaarus lany

2020. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Még fiatal vagy, sok minden változhat, rengeteg új dologba belekezdhetsz még. Nincs veszve semmi. :)
2020. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Csak tudnám, hogy miért bántja itt egyesek önérzetét, ha valaki mást tapasztalt az életben....ezzel próbálják nyugtatni magukat, hogy biztos kitalált történet...ilyen belül megtört személyek lehetnek emögött. Sajnálom.


Egyetlen értelmes hozzászólónak köszönöm a kedvességét. Remélem, így lesz...rossz ennyi igazságtalansággal találkozni, szembesülni, hogy a másik semmit nem tesz a sikerért, amìg az egyik megdöglött a súly alatt és a nyomor jutott neki.



Összeköttetés kérdése az egész, ahogy elnéztem a dolgol alakulását....rossz látni, hogy a bully típusú, bukásra állt, évfolyamot ismételt, 280 ponthatárt épp csak elérő volt ismerősöknek ilyen gondtalan élet jutott...amelyik az üzlet tulajdonosa lett, hát az nem volt semmi...végzettsèg nélkül...amíg a Szabó Ervin könyvtárba még a takarítónak is diploma kell szinte...motiváciôs levelet kértek hozzá...


Arra voltam kíváncsi, hogy másnál is volt-e ilyen és hogy hogyan bírkozott meg az igazságtalansággal...ennyi

2020. nov. 1. 19:53
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Azon kéne változtatni, hogy érvényesülni tudj. Nem feldolgozni a semmit. Irigységet. Mi köze a te életedhez, hogy más hova jutott??? Tégy valamit, hogy ne te legyél a lúzer. Ennyi
2020. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Nekik az élethez van eszük. Neked meg a tanuláshoz. Tanulj tőlük.
2020. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

"Arra voltam kíváncsi, hogy másnál is volt-e ilyen és hogy hogyan bírkozott meg az igazságtalansággal."


Én közel sem voltam olyan fiatal mint Te amikor szembesültem a kapcsolati tőke erejével. De ezt hívhatjuk szerencsének is, vagy jó csillagállásnak.... mindegy.

Hozzád hasonló módon evett a fene, görcsösen ragaszkodtam ahhoz a buta meggyőződéshez, hogy az életben mindenkinek egyforma esély jár. Hát nem!

A 18 éves fiam mondta, hogy " Anya! Amin nem tudsz változtatni azt engedd már el!!!!".

Én pedig elengedtem, újrakezdtem, és már nem másokhoz mérem magamat. Te is csak ennyit tegyél, de ez legyen a minimum amit megteszel!

Kitartást Neked!😊

2020. nov. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Arról van itt szó, hogy tpk feleslegesen gyötörted magad a jó jegyekért, mert egyrészt a kutya se nézi, csak azt, hogy a papirod meglegyen. Másrészt a tanultak zömét 1-2 éven belül úgyis elfelejted, sosem kell használnod. Ezért kár rajta feszengeni. A többiek erre hamarabb rájöttek. Lazábban vették, ezért nem készültek ki.

Mondjuk itt nagyban rátettek a szüleid is.

2020. nov. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg a régi osztálytársaid rájöttek arra, hogy nem elég magolni és jó jegyeket szerezni, talpraesettnek és élelmesnek kell lenni.

Mondjuk azt nem értem, hogy miért fáj, hogy pl. az építészmérnöknek nulla a szókincse. Ha neked van, akkor örülj neki, de egy mérnöknek nem létszükség, hogy 5-ös legyen magyarból. (Tapasztalat)

Sajnos senki nem indul azonos esélyekkel és szinte mindenki elhasal párszor. Most éppen te, lehet 10 év múlva majd ők. Tanulj meg túllépni azon, hogy mi van vagy mi nincs másnak.

2020. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
És akkor mi van? Te szépen elvégzed az egyetemet, valószínűleg addigra eltűnik a járvány, és majd te is találni fogsz magadnak jó munkát. Sőt, ha már semmi nem köt ide, akkor külföldre is mehetsz, ahol sokkal jobb fizetésed lesz, mint itt bármelyik volt osztálytársadnak. Egyébként még annyit hozzáteszek, hogy akik általában ilyen fiatalon és könnyen lesznek sikeresek, azok később fognak nagyon kiégni. Az ő életük sem lesz mindig ilyen cukorhabos, nekem elhiheted. Persze nem akarok rosszat senkinek, de rengetegszer láttam már ilyet, szóval tudom miről beszélek... Viszont szerintem még mindig ne másokhoz mérd magad, azzal nem haladsz előre.
2020. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!