Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen angol nyelvű híroldalak...

Milyen angol nyelvű híroldalakon érdemes tájékozódni?

Figyelt kérdés
Melyek a leghitelesebbek?

2020. nov. 7. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
redtube
2020. nov. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem rossz. :D
2020. nov. 7. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Á, e ízlés kérdése. Amikor én egyszer kényszerből a CNN-t néztem a Sky News helyett, nagyon utáltam az amerikai hangzást, meg azt, hogy a politikai korrektség jegyében csúnya emberek tájékoztattak teljesen érdektelen hírekről, melyek szerint Pakisztánban egy faluban egy jegyző lábbal tiporta az emberi jogokat, mert nem kínálta hellyel az ügyintézésre várakozó Sambala Yabala nénit. A Sky News valamennyire emberarcúbb volt. Bár ott meg heteken keresztül az volt az első hír mindig, hogy the Queen Mother is well and getting better (szálkát evett a nyanya, és kórházba került).

Valószínűleg mindegyik meg akar téríteni, így aztán valószínűleg nincs is igazán hiteles. Már a hanghordozás is lehet üzenet, a tények ügyes csoportosítása, elhallgatása, kiemelése meg ősi eszköz. Sosem vádolhatóak meg kifejezett hazugsággal, és mégis pont olyan hatásosak.

2020. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsősorban nyelvtanuláshoz kellene. A hírek azért lennének előnyösek, mert általában odafigyelnek az írásra, illetve a beszédre.

Igazából ismeretterjesztő cikkek és filmek is jók lennének, a politikát én is unom. :D

2020. nov. 7. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
BBC, Nat Geo
2020. nov. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!