Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a gyűlöletcunami, ami...

Mi ez a gyűlöletcunami, ami elérte az embereket?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy szinte az élet minden területén egyre nagyobbak az ellentétek, egyre mélyebbek a szakadékok és mintha ezek még mesterségesen generálva is lennének (pl.médiumok, stb)

Néhány példa, a teljesség igénye nélkül

Nők-férfiak

szülők-gyerekek

családosok-szinglik

gyerekesek-gyermektelenek

heterók-egyebek

Budapest-vidék

politika-baloldal/jobboldal/egyéb

húsevők-vegák/vegánok

világjárvány-vírustagadók

stb., stb....

Mindenki mindenkivel gyűlölködik, megszűntek a normális emberi kapcsolatok, csak megy a harc.

Azelőtt is voltak, akik nem értettek egymással valamiben egyet, voltak nehéz természetű, keserű emberek, de a többség normális volt. Ilyen beteg világ elképzelhetetlen volt, mint amivé most alakul.

Vagy én látom rosszul?

Olyanok véleménye érdekelne, akiknek van összehasonlítási alapjuk, vagy rálátásuk legalább 20-30 évre visszamenőleg.

(Nagyon aranyosak a 10-15 éves kommentelők, de ők már ebbe születtek, nekik ez a természetes, így őket köszönettel mellőzném!)


2020. nov. 10. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem "elérte" hanem az emberiség mindig is ilyen volt a kezdetektől. Csak manapság első kézből értesülsz bármiről és azonnal lehet reagálni. Plusz átlag ember is sokkal nagyobb közönséget tud megtalálni a saját hangja hallatására.
2020. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem igazán értek veled egyet, de tiszteletben tartom a véleményed!

Teljesen megváltozott az emberek egymáshoz való hozzáállása.

2020. nov. 10. 14:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindig ilyen volt, csak a net nem volt ennyire elterjedt.
2020. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem régen nem volt ennyire jellemző az utálkozás, mint manapság.Konkrétan már egy kommentet nem tudsz úgy leírni bármilyen témában facebookon, hogy ne esne valaki a torkodnak...
2020. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már 25 éve is ezt láttam, csak akkor még nem volt ennyi széles kommunikációs csatorna, így ezek kisebb közösségeken belül táplálták csak magukat.
2020. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

"Konkrétan már egy kommentet nem tudsz úgy leírni bármilyen témában facebookon, hogy ne esne valaki a torkodnak.."


Mert régen nem volt facebook.

2020. nov. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Régen is ilyenek voltak, csak egyrészt ha vitáig fajult a dolog, azt nem az interneten csinálták, nem látták olyan sokan. Másrészt sokan kerülték a nyílt konfliktusokat, csak magukban gyűlölködtek. (Pl. mint ahogy voltak rossz, borzalmas házasságok is, mégse volt annyi válás.) Én ezt nem tartom jobbnak.
2020. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez az emberiséggel egyidős. Emlékszem még az óvodára, ott már kiközösítették azt, aki szemüveges, vörös a haja vagy túl csendes. Általánosban és gimiben szintén. De az egyetemen is lehetett hallani, hogy valakit azért utálnak mert kövér vagy mert nagyon sovány.


Valamiért alapból bele van kódolva az emberek többségébe, hogy aki máshogy látja a dolgokat, azt utálni kell. Ráadásul a közösségi oldalak meg a fórumok teret is adnak ennek az egésznek, mert előtte ha szemtől-szemben megengedett valaki magának olyan stílust, amit sokszor itt is, akkor azt pofán vágták. Itt meg ugye nincs következménye, mindenkinek nagy a pofája. A való életben meg nyilván nem az.

2020. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig így volt,csak akkor nem interneten ment a dolog és nem tudta meg mindenki.
2020. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Eszméletlen nagy az intolerancia, gyűlölet, egymásra oda nem figyelés, arrogancia.


Ugyanakkor mindig ez volt. Nézd meg a történelmet.

Az volt a szórakozás, ahogy nézik, hogy két szerencsétlen kinyírja egymást vagy egy oroszlán nyírja ki őket (gladiátorok pl). Nyilvános akasztások. Háborúk. Miegymás...

2020. nov. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!