Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire érdemes komolyan...

Mennyire érdemes komolyan venni ezt a "megbüntetnek, ha nincs rajtad maszk" szabályt? Mennyire reális, hogy tényleg megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Kb 1 km-re van innen egy Lidl, ahová oda-vissza mentem gyalog, arcomon maszk.

Bár nem szokásom az emberek arcát bámulni, de kíváncsi voltam, mennyire tartják be a maszkviselése szabályt. Körülbelül 80 embert láttam (Budapest - Zugló) az utcán, legalább a felén nem volt maszk, akiken volt, azoknak 20-25%-án pedig az orruk vagy az álluk alatt.

Kényelmetlen volt ez a maszk, gyűlölöm, de felvettem, mert védjük a többieket. Ugyanakkor elgondolkodtam, hogy

1. Van-e értelme hordani, ha az emberek 70-80%-a tesz rá

2. Van-e értelme hordani, ha valószínűleg úgysem fognak többtucatnyi embert egyidejűleg megbüntetni?


2020. nov. 13. 14:24
1 2 3 4 5
 1/42 Ypszilon1980 ***** válasza:
65%
Simán megbüntetnek tömegesen is embereket. A maszkot ne azért ne hordjad, mert mások nem hordják,képzeld ha mindenki így gondolkodna.
2020. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
71%

Utcán nem hordom ahol messze van mindenki ...

Zárt helyeken mindig meg buszmegállóban is

2020. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
89%
Én alapvetően tartok minden szabályt, hordom tavasz óta, ahol kell, de bevallom ebben az új rendben néha lehúzom én is orr alá, már ha nincs ember a közelben. Nem vagyok rinyálós jajj nem kapok levegőt, de zavar, hogy nincs az, hogy a friss levegőn kifújom magam. Ahol sok az ember, ott nyilván szabályosan hordom, de mondjuk a Mogyoródi meg a sporttelep környéke eleve parkos, nem zsúfolt szakasz, ott simán lehúznám én is.
2020. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
29%

Ha látják, hogy rajtad van akkor már nem fognak megbüntetni mert gyorsan felhúzod és kész.

Akin egyáltalán nincs azt megbüntethetik.

De most ki az aki nem vesz észre egy rendőrt és nem veszi fel időben?

Rengetegen vannak amúgy. Most ha mindenkit megbüntetnének bajok lennének.

De a lényeg, hogy megbüntethetnek ha úgy van.

2020. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
96%
Én nagyon komolyan vettem a járványügyi intézkedéseket eddig mindenhol. Minden zárt térben ffp2es maszkban vagyok. Ahol sokan voltak az uttcán ott is felvettem pedig nem volt kötelező. Munkahelyen is a közösségi terekben ha wcre mentem vagy ha bejött valaki az irodámban. De az utcán nem fogok maszkot venni mert szükségem van a levegőre egyrészt másrészt ahol lakom alig járnak emberek. Gyakran 20 meteren belül nincs senki. Ha néha szembejön valaki a járdan pedig kikerülöm udvariasan. Ésszel hordom maszkot nem a szabályok szerint. Nem mellesleg a szemüvegem is úgy bepárásodik tőle a hideg miatt, hogy semmit nem látok. Úgy meg életveszélyes közlekedni. Az autót sem látom meg a lámpát sem milyen színű. Szóval ha a dohányos leveheti, hogy füstöljön szerintem én is levehetem, hogy lássak. A kezemre van húzva ha látok rendőrt 5 méteres körzetben majd felveszem. De minden sarkon nem fognak ellenőrizni. Szóval elnézést mindenkitől akinek ez szúrja a szemét.
2020. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem utcán nem fognak bűntetni. Főleg, hogy nem is egyertelmű meg egyöntetű az intézkedés mivel a polgármester dönt róla. Van kerület ahol mindenhol kötelező közterületen. Van ahol zöldterületen meg parkokban nem kell. Mi az a zöld terület? Én pl kertvárosi részen lakom. Az zöldfelület? Egy templomtér pl padokkal. Tér vagy park? Ott kell vagy nem. Eleve honnan tudod mi a közterület. Pl vasúti sínek mellett járok dolgozni arról pl konkréten tudom, hogy a MÁV tulajdonában van. Ha sportolsz nem kell. A séta is sport. Mivel nem volt meghatarozva mi a sport tevekenység. És ebben a időszakban személ szerint tényleg testmozgás végett megyek el sétálni. Aminek maszkban nem sok értelme van. Ha inni enni akaraz az utcán ami szintén elkerülhetetlen néha vagy orrot fújni akkor is le kell venned. A dohányos sem bírja ki hazáig. Szóval nem hiszem hogy bűntetni fogják. Ellenőrizni is szerintem csak q forgalmas helyeken. Ésszel hordjátok a maszkot én azt javaslom. Tartsuk a távolságot. Ahol nem lehet vegyük fel. Ennyi.
2020. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
61%

Volt egy videó a neten pár napja, ott is üzleteket ellenőriztek, és egy-két kivétellel mindenkit 5 rugóra büntettek, aki nem, vagy szabálytalanul viselte a maszkot, tehát amit 4 ír, az pont nem életszerű. Mondjuk ha gőzerővel válogatsz a csirkefarhátos pulton a Spárban, lehet nem veszed észre, hogy valahol a bejáratnál már halad 4-5 rendőr, melletted meg egy-két civil ellenőr már írja a csekked.

Ha meg már annyi van benned, hogy a maszk ott van a nyakadban vagy pláne a szád előtt, annyi elvárható volna, hogy a hülye tanácsok helyett, csupán emberbarátilag, tehát másokért, de magadért is húzd fel normálisan azt a szart.

2020. nov. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
47%
7. Én nem zárt térről beszéltem. Ott nem kérdés, hogy szakszerűen hordani kell!
2020. nov. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
0%
8 - én meg azt hiszem, hogy egyértelműen szabályozott rend van a közterületekre vonatkozóan is. Ahol kell, ott kell, ahol nem, ott nem. Semmi értelme önigazolásokat keresni, hogy miért/hogy lehet kibújni a rendelkezés alól. Nem tudhatod, hogy előtted 10 perccel egy hasonlóan renitens járókelő nem hányta-e tele akármilyen vírussal a környezetet.
2020. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
35%
Ausztriában nagyon komolyan veszik elég sok helyen.
2020. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!