Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kamionsofőr mellé beülhet...

A kamionsofőr mellé beülhet mondjuk a fia, ha szeretne egy 1-2 napos "kamiontúrára" menni az apjával? Általánosságban kérdezem, kijárási korlátozástól most tekintsünk el.

Figyelt kérdés
2020. nov. 13. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, beülhet.

De ezt nyilván az apuka is tudja.

Esetleg egy-két céggel lehetnek problémák, de a kamionosok pontosan tudják hogy melyek ezek. A Tesco pl nem enged be plusz egy főt, úgy tapasztaltam. Ők nagyon szigorúak.

2020. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik régi osztálytársamnak az volt egyszer a nyári kirándulása, hogy az apjával kamionnal elment Németországba. Az odaúton végig aludt, csak egyszer ébredt fel, de akkor is egy alagútban voltak. :D
2020. nov. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor jártam apukámmal anno a főnökével egyeztetve, persze nekem is rajta kellett lennem az "utaslistán", 1x volt (Franciao.ban), hogy problémáztak a portán és ki kellett szállnom és a kapuban megvárnom (úgy 15L lehettem), mást meg simán beengedtek... 🤬
2020. nov. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Aposom kamionos, naluk kifejezetten meg van tiltva, nem vihetnek magukkal “vendegeket”, mar hosszu evek ota. Talan valami baleset tortent, nem utkozben, hanem arupakolaskor, es megserult a “potyautas”, na akkor tiltottak meg.
2020. nov. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem anno régen elég sokszor el vitt magával,semmi sem volt megtiltva és most sincs náluk erre szabály szerencsére így anyum akkor megy vele amikor csak akar.

Faterom esetleg szól az irányítónak de csak azért hogy valami olyan melót adjon ami nem annyira gyakori és unalmas, így aztán van idő kirándulni is.

Faterod szerintem tudja ezeket a dolgokat,azért ő kérdezzen rá a cégénél ha valami nagyon komolynál melózik,akik veszélyes anyagot szállítanak vagy adr köteles az árujuk sajnos azok mellé te nem ülhetsz be csak ha lennének ilyen vizsgád mert azért erősen büntetnek ha rajta kapnak és ez külföldön sincs másképp.

Le-fel rakodásnál régen még nem olyan sok cégnél volt az a szabály hogy pl csak sofőrök mehetnek be vagy csak 1 ember a másik sofőr pedig kint várakozik de a sok baleset miatt és elővigyázatosság miatt már sokkal több helyen kint kell várakozni akár a kapuban de vannak erre várakozó helyek is,olyan helyek is vannak ahol be mehetsz te is az adott céghez csak tilos kiszállni.


Jó tanácsok:

1.Ha külföldre mész előtte

igényeljétek meg az európai

egészségügyi kártyát amit

ingyen meg lehet a

kormányablakban vagy az

interneten ügyfélkapunk

keresztül is de ahoz

ügyfélkapu szükséges amit

személyesen lehet csináltatni

ha még nincsen.

2.Kössetek magadra utas biztosítást ami érvényes külföldön.

3.Ha nem Európai országba mentek akkor pedig ugye útlevelet kell csináltatni aminek ára van.


Remélem egy kicsit tudtam segíteni,jó szórakozást majd. 🙂

2020. nov. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Beülhetsz. Mi is pedzegettük anno, hogy elmegyünk nagybátyámmal világot látni. Jó buli :)
2020. nov. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!