Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A hang, amivel ezt a kérdést...

A hang, amivel ezt a kérdést olvasod az olyan, mint a Te saját hangod? (A belső hangod más, mint amilyen hangon beszélsz?)

Figyelt kérdés
Mikor kapsz egy üzenetet, akkor az adott illető hangjával olvasod fel (mármin, akitől kapod)? Ebben az esetben, hogy nem tudod, hogy ki vagyok milyen hanggal olvastad fel?

2020. nov. 14. 17:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a "nem hallok hangokat a fejemben" típusú válaszolók is pontosan ugyanúgy hallják amit felolvasnak.
2020. nov. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#11 létező dolog, keress utána!


Nekem olyan, mintha a saját hangom lenne, de valahogy a "minden nélküli" kiadás. Gyerekkoromban a gyerekhangom általam hallott kiadása volt főleg, aztán valamikor átváltozott tartalommá, és levetette a formát. Néha a semennyire nem mélyített, könnyed hangomra kezd hasonlítani, ilyenkor rajta tudom kapni a torkomat, hogy a hangsúlynak megfelelően modulálgatnának az izmocskák. Általában amikor hatásos akarok lenni, akkor megy nagyon a hangsúlyozás bele. Ha csak simán átolvasok valamit, ami nem érint meg, akkor ilyen kedves, már-már feminin, elengedett valami, de nincs karaktere. Nevezhetjük angyalhangnak így szerényen.

2020. nov. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én legtöbbször zenét hallgatok közben, és annak a szövegét "éneklem" fejben az olvasás mellett. Így nem szokott hangja lenni annak, amit olvasok.
2020. nov. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon érdekes kérdés, fogalmam se volt, hogy mások hangokat hallamak a fejükben
2020. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából csak a hangsúly és a kiejtés árnyai legtöbbször, de nyilván a legtöbben képesek felidézni hangokat, elképzelni ugyanazt más hangon, vagy épp teljesen légbőlkapottan előállítani maguknak komplett, öt érzékszerves fantáziavilágokat (mondjuk ebből kb annyi van csak, mint a másik végletből)
2020. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
21%
Abszolút természetes és normális, hogy hangokat hallunk a fejünkben, ezt gondolkodásnak hívják. Aki ezt még nem tapasztalta magán, az egyszerűen nem figyel oda magára eléggé, vagy nem érti, miről beszélünk.
2020. nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
56%

Szerinem nem mindenki gondolkodik monológokban, én pl. nem.

De lehet, hogy te jobban tudod, hogy mi történik az ÉN fejemben xD

2020. nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!