Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért képtelen szinte mindenki...

Miért képtelen szinte mindenki önállóan helytállni a digitális oktatásban?

Figyelt kérdés

Komolyan nem tudom felfogni.


Eddig mit csináltak? ugye alapból SEMMIBEN nem változott. Csak annyi, hogy nem az iskolában ülsz, hanem otthon. ÉÉÉSSSSSS??


Eddig mi a retkes rongybatekert f*szt csináltak? Hazamentem az iskolából és tanultak a következő órára. OTTHON EGYEDÜL.


Az én osztályomban is sírnak, hogy úristen nem megy, egyedül vagyok, el vagyok veszve, úristen mi lesz.


Ezt inkább én kérdezném. Mit fognak csinálni amikor egyetemre kerülnek? Vagy felnőttek lesznek sé dolgozni kezdenek?


Érdekes nekem megy. NEM-ÉR-TEM! Mi ebben a nehéz?


11.-es osztályról van amúgy szó. Lehet, hogy mások a többiek, emrt én magántanuló voltam, én 9 évig nem voltam semmilyen iskolában, csak otthon, mégis osztályelső vagyok. Mégsem alszok az órán, mégsem sírok, hogy úristen otthon vagyok.


Komolyan aggódom, hogy mi lesz belőlük. Ha most képtelenek egyedül tanulni, akkor mi lesz az egyetemen? vagy az után?

Azért van a tankönyv! Tanár se kell!

Nem csoda, hogym inden tanár ki van akadva és minden házinál elmondják, hogy DE OTT VAN LEÍRVA A KÖNYVBEN!


2020. nov. 14. 23:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

tényleg ez az amit nem értek, hogy eddig mit csináltak?

Óra ugyanúgy van. Tanulni való ugyanúgy van. Ugyanúgy otthon tanulsz.

Mi a különbség?

Az, hogy a tanárt nem a teremben, hanem otthon hallgatod. SŐT!!: van felvétel is az óráról. Amit végtelenszer megnézhet.


De most meg sírás van. Én nem értem :(

2020. nov. 14. 23:32
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy osztályelső vagy, de az érzelmi intelligenciád sajnos nem valami fényes.


Egy 11. osztályos tanuló és egy egyetemista között azért elég nagy a különbség, hiába csak két év telik el. Aki extrovertált típus, alapból rosszul viseli a bezártságot, és erre a furcsa helyzetre (magára a járványra gondolok) sem várhatod el, hogy mindenki pozitívan reagáljon. Főleg nem 16-17 éves GYEREKEK.


Üdv,

Egy diplomás, introvertált személyiség

2020. nov. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, nyugodj le. Azt az alap dolgot kene elfogadnod, hogy nem mindenki egyforma, masok az igenyek, preferenciak. Az ami neked konnyu, masnak nehez lehet. Ha ez megy, akkor szerintem meg is valaszoltad a kerdesed.
2020. nov. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Kezdjük azzal, hogy te (aki magántanuló voltál) valószínűleg kitapasztaltad, hogy milyen otthon, egyedül felkészülni.

„Eddig mi a retkes rongybatekert f*szt csináltak? Hazamentem az iskolából és tanultak a következő órára. OTTHON EGYEDÜL.”

Magyarul bent ültek a tanórán, segítettek nekik és a többségét esetleg meg is jegyezték az órán hallottaknak. És tudod a legtöbb embernek ez is kell ahhoz, hogy otthon jobban menjen. A jelenlegi helyzetben viszont a többség csak felteszik az anyagot aztán oldd meg. És képzeld, nem mindenki tud egymagában feldolgozni egy tananyagot. Szüksége van segítségre, amit ha meg is kap, online közel sem ugyanaz. (Arról nem is beszélve, hogy akadnak olyan emberek is, akiknek otthon esetleg családi okokból nehezebb.)


Alapvetően könnyebben tanulok otthon, csendben, egyedül. De ez a helyzet még nekem sem kedvez. Azért tételeket tanulni úgy, hogy a legtöbb még meg sincs írva (sőt, még nem is vettük).. Hát kurvára nem egyszerű, hidd el.


Örülök, hogy te abban a kiváltságos helyzetben vagy, hogy bármilyen helyzetben, bárhol képes vagy tanulni. Bravó Sheldon, csak így tovább. Viszont az, hogy ilyen fantasztikus vagy tanulás terén, nem jelenti azt, hogy (ahogy előttem is írták) az érzelmi intelligenciád is rendben van.

Szerintem fogadd el (vagy törődj bele, bánom is én), hogy nem mindenkinek megy úgy, ahogy neked. És javaslom, inkább foglalkozz a saját dolgoddal.


Puszi

egy végzős, érettségi előtt álló „nem megy, egyedül vagyok, el vagyok veszve” típusú lány 😘

2020. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én levelezős egyetemista vagyok mesterképzésen, nekünk normálisan havi 5 nap volt személyesen oktatás. Ami kb, mint halottnak a csók, de mégis nagyobb kedvvel tanultunk, mint most mióta full online megy minden. Romlott a morál nálunk is, nem is keveset. Mindent az utolsó utáni pillanatra hagyunk, mert úgyis többet vagyunk itthon, van még időnk óra előtt is tanulni meg hasonlók. Sőt, online írásbeli vizsgánál, meg alap, hogy odakészítjük a segítséget, mert eleve ehhez szabják a kitöltésre adott időt, és még így sem mindig sikerül minden. Személyesen egész más volt, sokkal többet tanultunk és készültünk a zh-kra, vizsgákra, sokkal jobban megmaradt az, amit tanultunk. És emiatt úgy döntöttem, hogy nem is akarok időben végezni, inkább megyek 1-2 passzív félévre, hátha addigra lecseng ez a hisztéria és normális körülmények között záróvizsgázhatok.
2020. nov. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem tudom felfogni, hogy TE mit nem értesz?


Te magad írtad, kilenc évig magántanuló voltál, ergó neked az a normális, hogy magadtól tanulsz, és esetleg néha megbeszéled az anyagot a magántanároddal.


“mégsem sírok, hogy úristen otthon vagyok.” - Már mégis miért sírnál, hogy otthon vagy? Kilenc ÉVIG otthon voltál, egyedül tanultál, te ehhez vagy hozzászokva, nekik pedig ez egy teljesen új helyzet.


Azt sem értem, hogy ilyenről minek kérdést kiírni? Jöttél, hogy szidjuk együtt az osztálytársaidat, téged meg egekig magasztaljunk, hogy wow, milyen csúcsszuper ember vagy, hogy azután, hogy évekig magadtól tanultál, most visszatértél a SZÁMODRA szokásos kerékvágásba?

Nagyszerű teljesítmény.


“Komolyan aggódom, hogy mi lesz belőlük. Ha most képtelenek egyedül tanulni, akkor mi lesz az egyetemen? vagy az után?” - hogyne, süt rólad, hogy mennyire aggódsz az osztálytársaidért. Te szegény, de rossz lehet neked ezen aggódnod. :(

2020. nov. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
A középiskolában a legkevesebbet az életről a tananyag tanít.
2020. nov. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én mondjuk azért, mert még nem volt részem ilyenben!!

Szeptemberben kezdtem sz estit.

2020. nov. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet NEKED nem változott semmiben, nekik (nekünk) szinte mindenben.

Van, aki nem szeret otthon tanulni, köztük én is. Sosincs nyugtom, valaki állandóan megzavar, szüleim gyakran még az óráimon is besétálnak a szobámba. És még sorolhatnám. Immáron egyetemistaként mondom ezt.

9 évig voltál magántanuló, ergo neked ez a természetes állapot, nekik nem. És akik a rendes oktatáshoz vannak szokva, nekik igenis nehéz, mert egyik pillanatról a másikra megváltozott a tanulási rendjük, és a szokásaikat is változtatni kell. Májusban érettségiztem és tapasztalatból mondom, hogy reggel 7-től éjfélig jöttek a tananyagok, feladatok, esetenként még vasárnap is, az órarendre való 0 tekintettel. Mindenki elárasztott minket feladatokkal, de órákat meg nem nagyon tartottak, mert nem volt rá lehetőségük. A tanári kar fele 50+ -os :) Szó szerint azonnal kellett hozzászokni az új rendszerhez, de ez is késő volt már.

Nálunk is gyakran hangzottak el ilyen mondatok: "úristen nem megy, egyedül vagyok, el vagyok veszve, úristen mi lesz." De a vége az lett, hogy egymástól kértünk segítséget, együtt tanultunk, mert hiába voltunk/ vagyunk jó tanulók, nem ment egyedül.

"Komolyan aggódom, hogy mi lesz belőlük. Ha most képtelenek egyedül tanulni, akkor mi lesz az egyetemen? vagy az után?" - ne "aggódj" miattuk, az egyetem és a munka nem épp összehasonlítható a gimivel :)

2020. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-os, szerintem emiatt ne passzivaltass, mert mi van, ha meg 2-3 evig is lesz virus? Vagy utana jon egy masik, ami durvabb? Ez is benne van a pakliban. Igazabol mindenki csak magaval szur ki, ha nem keszul rendesen az online vizsgara, mert a szakdolgozatot meg kell irni, plusz allamvizsga is lesz, gondolom arra mar csak be kene menni, vagy legalabbis az tuti szoban lesz online.

Nekem majd tavasszal lesz szigorlatom, a tanarok mondtak, hogy arra biztosan be kell menni majd, tuti nem online lesz.

2020. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!