Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érzi néha úgy, hogy...

Más is érzi néha úgy, hogy muszáj megjátszania magát az életben, különben ő jön ki rosszul egy adott helyzetben?

Figyelt kérdés
Általánosságban értem ezt, de írok példát, hogy értsétek. Mondjuk ha meghal egy rokonotok, nem omolhattok össze, tartanotok kell magatokat (ezt a munkahelyre értem, a főnökök, munkatársak előtt), különben rossz szemmel néznek rátok. Meg kell játszanotok, hogy minden rendben, miközben egyáltalán nincs semmi rendben. Ez egy megtörtént eset, velem történt úgy, hogy én jóban vagyok a munkatársakkal. És ne a munkára gondoljatok, azt természetesen rendesen elvégeztem, hanem a hangulatomra. Éreztem, hogy tartanom kell magam, nem lehetek szomorú, mert akkor én jövök ki rosszul a helyzetből.
2020. nov. 29. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen és nem csak néha. A család feltétel nélkül elfogad, minden más emberi kapcsolat kisebb, vagy nagyobb színjáték.

Gyászról inkább nem is beszélek, nincs szükségem a hiénák szenvedésre éhes pillantásaira.

2020. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem megjátszásnak, hanem önfegyelemnek nevezik, és ez elvárható mindenkitöl, kivülállóknak semmi köze a hangulatodhoz, az magánügyed.
2020. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Oké, de amikor a munkahelyen baráti a hangulat, akkor mért kell megjátszanom, hogy nem érint rosszul apukám halála?
2020. nov. 29. 16:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen az életem, hogy meg kell játszanom magam, nekem viszont pont a fordítottját, mint neked. Ugyanis ha látják mennyire érzéketlen és rideg vagyok, akkor elidegenednek tőlem. Van egy közép érték, ha az alatt vagy a felett vagy, akkor ahhoz igazítani kell a személyiségedet. Ezzel nem tudsz mit tenni, és mivel mindenki más, ezért ez a legjobb megoldás.
2020. nov. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen én ezt értem, csak ez nekem olyan érzést ad, hogy nem lehetek önmagam, folyamatosan meg kell játszanom dolgokat, hogy ne forduljanak el tőlem. Nem fura ez?
2020. nov. 29. 17:04
 6/11 anonim ***** válasza:

"Oké, de amikor a munkahelyen baráti a hangulat, akkor mért kell megjátszanom, hogy nem érint rosszul apukám halála?"


Ha BARÁTI a hangulat, akkor NEM KELL megjátszani magad! Ha meg igen, akkor szó sincs baráti hangulatról!

2020. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy ők is csak megjátszották.. Amit azért nem értek, mert családi vállalkozás, annyira megszerettek, hogy azt mondták szinte családtag vagyok. Akkor mért ilyenek..?
2020. nov. 29. 17:11
 8/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nem tudom mit jelent neked a fura. Az, hogy alkalmazkodni kell az átlaghoz, az nem szokatlan dolog. Ha így érted a furát, hogy szokatlan. Viszont én sem örülök neki. Nem esik nehezemre, hogy megjátszani magam, viszont így az emberekben egy hamis kép van rólam. És néha vágyom arra, hogy igazán megismerkednek, hogy megmutathassa ki is vagyok, de tudom, hogy azt nem tolerálják. És hogy őket ez taszítja. És ezellen nem tudok mit tenni. Én vagyok más, én lógok ki a sorból és nem ők.
2020. nov. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Általában nekem sem gond átlagosnak mutatni magam, csak amikor ilyen tragédia történik az emberrel, és még akkor is közömbösnek kell mutatkozni.. Az nekem sok..
2020. nov. 29. 17:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze. Főnököt nem küldhetem el az anyjába.. még nem.
2020. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!