Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar fiatalok többsége...

A magyar fiatalok többsége miért nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

És ne gyertek az anyagi helyzettel, mert 1 gyereket el tud tartani 2 szülő, akkor ha Magyarországon sz*r a fizetés. Mégis a legtöbb fiatal azt mondja, hogy ő egy gyereket sem akar. Ez alapján a jövőben tényleg nagy eséllyel meg fognak fogyatkozni az ország lakossága, mert nem lesz gyerek. Ha a fiatalok 80-90%-a nem szül akkor rohadt nagy változás lesz, és ezt nem jó értelemben mondom. Alig lesznek ember a következő generációkban az országban.


Miért van ez a magyaroknál? Hogy nem akarnak gyereket? És csak nálunk van ez ilyen nagy mértékben.


2020. dec. 3. 11:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
89%

"Alig lesznek ember a következő generációkban az országban."

Ezen aggódjanak a következő generációk. Az előző generációkat sem érdekelte a mi sorsunk amikor szétlopták az országot.

Amúgy minek akarnák, az alsó szomszéd kölke egész éjjel üvöltött, az anyja is folyamatosan őrjöng, ez megy egész héten és más úton a következő mert csokosok. Ez nekünk nem hiányzik. Engem nem érdekel hogy mi lesz ezzel a gennyhalommal. Nekem legyen jó. Ennyi.

2020. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom miről beszélsz. Hivatkozási alapod nincs. Rákerestem neten, olyan híreket dob fel, hogy 'A magyar fiatalok többsége legalább két gyereket szeretne' valódi kutatási eredményekre építve.

Huszonéves vagyok, a barátaim többsége szeretne gyereket, vagy nemrég lett nekik, és anyagi körülményeik is lehetővé teszik.


A stagnáló, lightosan csökkenő populáció általános jelenség a fejlett országokban. Azért érdekelne, hogy szerinted miért rossz. Miért jó, hogy több emberrel osztozol ugyanakkora erőforrásokon? Felőlem lehetnénk harmad ennyien is, és még boldogabban élnénk.

Ettől még a kérdésed hamis állítást tartalmaz, ergó marhaság.

2020. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem lehet eltartani 2 szar fizetésből 3 embert, főleg ha a két kereső minuszból vagy 0ról indul az életben. Max nem halnak éhen és a létminimumon nyomorognak, de az nem élet.
2020. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt látom a környezetemben (25 év felett, alatta még a legtöbben suliba járnak és kiélvezik az életet), hogy szeretnének gyereket, de se lakhatás, se egzisztencia... felelősségteljes ember pedig ezek nélkül,szar fizetéssel nem fog gyereket vállalni egy albérletbe vagy egy garzonba, ami jó eséllyel hitellel terhelt. A családtámogatások miatt végleg elszálltak az ingatlanárak, ezért a lakhatási válság tovább mélyül.

A legritkább az a maroknyi kisebbség, akik vmilyen meggyőződés alapján nem akarnak gyereket vállalni, náluk tényleg nem egzisztenciális oka van.

2020. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
75%

Én szeretnék gyereket - de nem Magyarországon. Viszonylag jómódú családban nőttem fel, de így is ki voltam téve a pocsék közoktatásnak, a lassú és túlterhelt egészségügynek, a negatív közhangulatnak (szerencsére nem a közvetlen közelemben), a cigányság puszta létezésének. Én Magyarországra nem szülnék gyereket, mert nem szúrnék ki vele.


Januárban megyek ki egyetemre Olaszországba és semmilyen tervem nincs visszaköltözni Magyarországra, ugyanakkor gyereket szeretnék (kettőt, hogy pontos legyek). Ott se lesz minden habostorta, de már most jobb lehetőségeim vannak.


A gyerekvállalás rengeteg nehézséggel jár, és sok ember nem is alkalmas szülőnek, mert ez nem csak az anyagiakról szól, hanem szellemi és érzelmi intelligenciáról és felelősségtudatról is. Aki ezt nem vállalja és nem szeretné, az inkább ne vállaljon gyereket, semmi probléma ezzel. Inkább kevesebb gyereket szülessen, de azok olyan családokba, akik minden szempontból megértek rá és szeretnének is.

20/L

2020. dec. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak itt, egész Európában is, de például Japánban is.
2020. dec. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
86%

A mai fiatalok többsége akar és vállal is gyereket.

Akik nem akarnak (és ez a saját döntésük, nem a körülmények kényszerítik erre, nem egészségi probléma) azok ma már nyíltan vállalhatják, nem olyan megbotránkoztató ez, mint 30-50 éve. Így talán többet lehet erről az álláspontról is hallani.

2020. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván unatkozol és kötekedésnek szántad a kérdést :)

Miért is baj, ha valamennyivel csökken a lakosság?

2020. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
89%

Ez egész Európában probléma. Ondolom hallottad már az elöregedő társadalom fogalmát

Sajnos itt erről van szó.

2020. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
14%

Az 5-ös "ittmindenszar" kislány nagyon aranyos, de biztosra veszem, hogy még csak nyaralás céljából járt Olaszországban. :)


Az ismerőseim, barátaim többsége (24 éves vagyok) szeretne a közeljövőben gyereket vállalni, szóval mind szubjektíven, mind objektíven ( [link] cáfolnám a megállapítáosod.

Az anyagiakra senki nem hivatkozik, nagyon jól lehet ma élni Magyarországon annak, aki nem sík hülye - nem véletlenül tért haza szinte az összes Ausztriában dolgozó ismerősöm kisvállalkozni.

Felméred a piacot a képességeinek megfelelően (villanyszerelőtől a programozóig), aztán egyszerű kisvállalkozóként is megkeresed a svájci átlagbért magyar árak mellett.


Én speciel nem szeretnék gyereket. Óriási felelősség, hatalmas időbeni lemondás (annak nincs értelme, hogy nagymama/bébiszitter nevelje).

Gyerekkoromtól járunk nyaralni a világ minden pontjára, évről évre látom, hogy romlottak és szemetesedtek el helyek a tömegturizmusbés környezetszennyezés hatására.

Nem vagyok benne biztos, hogy méltó állapotban "adnám át" neki a bolygót.

2020. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!