Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő megtanulni németül...

Mennyi idő megtanulni németül ha már tanultam?

Figyelt kérdés
Óvodában kezdték megismertetni a németet velem aztán emelt német tagozatos általánosba jártam ahol 8 évig tanultam heti 7-9 órában. Viszont utána nem használtam egyáltalán. Angolt tanultam 3 évig és lényegében csak azt használom. 5 hónapja kiköltöztem Vorarlbergbe és 1 hete elkezdtem egy a2-es tanfolyamot. Szerintetek létezik olyan,hogy visszajön a nyelvtudás? Elég sokmindent megértek de beszélni és mondatot összerakni totálisan elfelejtettem. Megkérdeztem az oktatómat,hogy mit gondol erről mert én eléggé rástresszelek és azt mondta,hogy a tesztem alapján hamar visszajön majd minden mert 9 év nem kevés. Viszont itt Vorarlbergben olyan ronda németet beszélnek...piszok nehéz megérteni őket. Mintha francia/német lenne esküszöm...Ti mit gondoltok?
2020. dec. 11. 11:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Raadasul az is bajom,hogy a tanfolyam is total nemet nyelven zajlik. Baromi nehez nem magyarul megtanulni egy nyelvet. Total stressz vagyok 😀
2020. dec. 11. 11:12
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Az hogy alsóban megtanultad a der die das-t és meg tudod kérdezni a wo wohnst du-t, de a választ már nem érted, azt nem nevezném német tanulásnak. Mert alsóban ez megy. Plusz be kellett magolni 1000+ szót a másnapi szódogára, de a szavakat elfelejtetted.

A 0-ról kell kezdenek.

Vorarlbergben elég szépen beszélik a németet, á helyett o-t szeretik kiejteni, de könnyen meg lehet szokni. Azért nem érted mert az alsós német tanítás 0.

2020. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hat nem csak alsoban tanultam hanem 8 even keresztul folyamatosan emelt oraszamban. Rengetegen mentek nemet kozepiskolaba az osztalyombol, es mint irtam rengetegmindent megertek itt kint is. :)
2020. dec. 11. 18:22
 4/9 A kérdező kommentje:
A parom osztrak es o maga mondta,hogy nagyon csunyan beszelnek a vorarlbergi osztrakok. O maga sem ert mindent. 🙂
2020. dec. 11. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is Voralbergben dolgoztam, szépen beszélik a németet. Meg úgy egész Ausztriában (kivéve Karintiát).

De ha a tiroli dialektus gondot okoz akkor el se menj Berlinbe, Lipcsébe, Drezdába, Hamburgba, mert egy szót sem fogsz érteni.

2020. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tök jó hogy Vorarlbergben nem tiroli akcentussal beszélnek 😀
2020. dec. 13. 07:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Pont hogy Berlinben beszélik a “Hochdeutsch-ot” szóval nem igazán értem miről beszélsz 🙂
2020. dec. 13. 07:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont a "Hochdeutsch" dialektusok a legnehezebbek, de feladom, azt csinálsz amit akarsz.
2020. dec. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mi nehéz abbam? 😂 Bárhol tanulsz németet mindenhol hochdeutschot tanulsz 😀
2020. dec. 13. 12:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!