Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy 90-es...

Miért van az, hogy 90-es korlátnál még 108-nál is levillognak?

Figyelt kérdés

Dunaharaszti körforgalomnál taksony fele 60-as tábla van, aztán lakott terület vége (áthúzva) és főútvonal.

90km/h a korlát!


Miven olyan egyenes az út, hogy 1km-ig belátni, hogy van-e rajta valaki vagy sem, hát szépen lassan gyosulok, 100, 108. és megjelenik mögöttem egy kis piros régi nissan.

Hát basszus, olyan közel jött nem láttam az ablaktörlőit se.

Villog, aztán kivág elém és eltűnik.

Aztán egy második is.


kb 800m múlva újra 60-as tábla, aztán őjra lakott terület.


Számomra elég fura, eddig 3x jártam arra, de minden alkalommal volt minimum 2 ilyen.


2020. dec. 16. 22:40
 1/3 A kérdező kommentje:
taksony és délegyháza közötti "Fő út" ról van szó pontosabban.
2020. dec. 16. 22:42
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
This is hungarian balcan.
2020. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én komolyan nem értem. A föld alá süllyednék szégyenemben, ha villogni mernék valakire, aki 18-al többel megy, mint a megengedett csak azért, mert a már így is veszélyes sebességnél is többel akarok menni.


Nem véletlenül vannak korlátozva a sebességek! Az autópályán se mindig 130, főleg esőben. Hogy miért nem 100 és miért épp 90? "csak" 10km/h. semmit nem számít.

Hát sehogynem.


58 évem alatt voltam párszor "szórakozni" a 90-es években a hungaroringen, és hát nagyon nem mindegy az a 10km/h. Ott ha 3-mel többel mész egy kanyarban, halott vagy.

2020. dec. 16. 22:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!