Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt a nők,...

Miért gondolják azt a nők, hogy a karrier és gyereknevelés megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés

Ma valamiért, ha azt mondom, hogy egy nőnek ALAPVETŐEN a család, benne pedig a gyereknevelés kell, hogy legyen az elsődleges, nők tömegei háborodnak fel, hogy én a konyhába akarom parancsolni őket. Ennél nagyobb csúsztatás talán csak az lehetne, hogy legszívesebben láncon vezetném a tűzhelyhez őket.

Azt godnolom, a gyereknevelés felér egy külön szakmával. Még azt is megkockáztatom, hogy nemesebb munka, mint amit egy férfi bármikor is végezhetne. Egy ilyen teljes értékű munkánál pedig meggyőződésem, hogy nem fér bele az, hogy közben az ember a munkahelyén is hajtson a nagy fizetésért és magasabb pozícióért.

Miért? Azért, mert egy nap mindenkinek 24 órából áll, az energiakészletünk pedig véges. Egy gyereknek 100%-os odafigyelésre és törődésre van szüksége. Ha egy karrierista (és itt a karrieristán van a hangsúly, nem a dologozón), hazaér kihajtva a melóból, ahol szintén önmagát felülmúlva kell teljesítenie, erre aligha képes. Tudom, hogy ettől még nem lesz sérült a gyerek, meg látszólag "normális" felnőtt lesz, csak éppen a szükséges érzelmi alap fog belőle hiányozni, ami a későbbi belső békéjét megalapozhatná. Ehelyett valószínűleg maga is egy csak a pénznek élő valaki lesz, mert a szüleitől azt látta, hogy csak anyagi szinten lehet a családnak bármit is adni.

Nem azt mondom tehát, hogy a nő ne dolgozzon, de ha egyszer már gyereke van, akkor ne építse tovább a szakmai karrierjét, mert ezzel a gyerekének elengedhetetlenül árt.

Fontos leszögeznem: nincs bajom azzal, ha valaki a gyerekvállalás HELYETT a karriert válaszja. Legyen ez az ő döntése. De nem kellene azt állítani, hogy működik együtt a kettő, és az egyik nem megy a másik rovására. Tudomásul kellene venni, hogy vagy gyerek, vagy karrier - vagy előbb karrier, és utána gyerek. Egyerre nem megy...



2020. dec. 17. 12:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
58%
Bolcsode,ovoda,bebiszitter.... addig dolgozhatsz nyugodtan....😂
2020. dec. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknevelés nem csak az anya feladata. Az apuka is igenis kiveheti ugyanúgy a részét belőle. Főleg egy fiúgyermek általában jobban is igényli hogy az apjával legyen.


Szóval szerintem a szülőknek kell megbeszélni egymásközött, hogy hogyan oldják meg a gyermeknevelést.

2020. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a háztartásbeliség egy anyagi függőség a másiktól. Másrészt egy fizuból meg a családi pótlékból nem igazán lehet megélni. Ha pedig házasságon belül beüt a szár, akkor a nőnek nincs semmije, amire alapozhatná az új életét. Az ember vágyik saját egzisztenciára, függetlenségre.

De manapság az a fő ok, hogy egy fizu nem elég.

2020. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezd meg azokat, akik felháborodtak a kijelentéseden. Vagy ha megtetted és válaszoltak, írd meg légyszi: érdekelne, ők mi miatt akadtak ki.

Vannak tippjeim nőként, de ha most itt is ezután érdeklődsz, pedig kaptál válaszokat, akkor az a gyanúm, hogy nem igazán figyeltél az elhangzottakra.

2020. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
17%

Ezt én sem értem. Az nem gyereknevelés, hogy 1-2 éves korától kb aludni meg hétvégén látod. Lehet villogni meg játszani a hobbiszülőt, de attól ez még nem lesz minőségi. Szerintem normális ember nem vállal gyereket úgy, hogy jjaj, majd bölcsibe adom és húzok vissza dolgozni. Persze, van amikor ez az egyetlen megoldás, mert meg kell valamiből élni. De azért ezt ne nevezzük "egyszerre van karrierem és vagyok szülő" jelenségnek. A fszt vagy szülő, abban a napi ébren, otthon töltött 6-8 órában nem lesz az ember szülő, csak élvezi, hogy mások megnevelik ímmel-ámmal a kölkét, amit megcsinált.


Meg az sem működőképes, mikor anyuka akármilyen poziban elmegy szülni, aztán pár évvel később visszafogadják gyesről és minden a régi. Nálunk az ilyenek még 2 évig a világukat nem tudják, annyira elpunnyadtak a gyerek mellett szellemileg. Egy szellemi munkakörben ez tipikusan így működik. Kb képben sincsenek azzal, hogy hol tartunk a cégnél, amit korábban tudtak, annak a gyakorlatából is kijöttek, mellette meg megy az elslattyogunk fél-1 órával hamarabb a gyerekre hivatkozva jelenség.



Lehet azt mondani, hogy gyerekem van és dolgozom, lehet azt mondani, hogy csináltam magamnak egy karriert aztán elmentem babázni, lehet azt is mondani, hogy telibeszarom a gyerekem az idő nagy részében, mert a munka fontosabb, de azt, hogy valakinek karrierje és kiskorú gyereke, akivel szülőként törődik egyszerre van, nem.

2020. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
Nekem valahogy mégis összejött mindkettő, mondjuk ehhez segítségemre volt egy értelmes partner.
2020. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
8%
6: szóval te is csak lepasszoltad valakinek, aki szülőként jelen volt helyetted is, köszönjük a "sikersztorit".
2020. dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy gondolom, hogy megfelelő férfi mellett, aki tényleg mindenben kiveszi az egyenlő részét, ez igenis működőképes lehet. A környezetemben bőven látok működőképes jó példákat arra, ami szerinted nem létezik és sok esetben már felnőttek a gyerekek, szóval látszódik az eredmény.
2020. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
96%

#7

Nem éppen, de köszönöm a gyors ítéletet. A párommal mindkettőnknek kifejezetten rugalmas állása van és nincs előre betervezett menetrend (mindketten művészi pályán vagyunk) és nem tagadom, jogy voltak nehézségek, de igenis megvalósítható.

2020. dec. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%
Kedves fehaborodott ferfiak, akkor at lehet vallalni a gyerek pesztralasat, es akkor nem tesz kart a kicsiben az, hogy anyuka karriert epit. Ja, hogy feltitek az egzisztenciatokat? Szivesebben toltitek az idotoket a munkahelyen, felnott emberek tarsasagaban, mint hogy otthon hanyast meg kakit takaritsatok? Akartok nyugdijat idos korotokra? En kerek elnezest.
2020. dec. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!