Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a magyarországi magyarok...

Ha a magyarországi magyarok kimennek külföldre ők is lenézik az itthoniakat vagy ez csak vajdasági magyar szokás?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat ha rossz kategóriába tettem föl.


Vajdasági magyar vagyok.

Itt rengetegen vannak, akik kimennek külföldre, mert kint sokkal többet lehet keresni.

De azt vettem észre, hogy akik kimennek azok egy idő után beképzeltebbek lesznek és elfelejtik honnan jöttek és elkezdik lenézni a többieket akik otthon maradtak.

Nem tudom, hogy ez a hirtelen jött nagy mennyiségű pénz miatt van-e vagy sem, de ez nem is lényeges szerintem.


Ez annyira jellemző, hogy még a saját rokonaikat is lenézik. Amolyan "én vagyok az előrébb jutott, de te a buta paraszt"- típusú mentalitás, kb így állnak hozzá az egészhez.

Pl a távoli rokonságomban rokonságomban is voltak olyanok, akik kb nyolc általánossal kimentek Ausztráliába és miután meggazdagodtak (hozzánk képest) utána olyan hangnemben beszéltek mint ahogyan a tanárbácsi beszél kis elsős nebulókkal, kioktató hangnemben, éreztették velünk, hogy ők sokkal okosabbak, míg mi buta elmaradott senkik vagyunk (holott a családomban a többségnek van diplomája is).


A másik eset, amikor egy vajdasági magyar kiment Angliába pár hónapra. Előtte semmi baj nem volt vele, átlagos vajdasági magyarként viselkedett. De néhány hónap után amikor visszajött, akkor olyan nagy önbizalommal jött ki, hogy Berki Krisztián is megirigyelhette volna őt. Pl a szerbiai étteremben bent hajigálta mindenfelé a szemetet és bent rágyújtott és cigicsikket csak úgy odadobta a földre stb. mintha ő szimplán mindent megtehetne.


Pl a rokkant parkolóhelyeken ritkán láttam mozgássérült autókat. Viszont rendszeresen látok német rendszámtáblájú autókat odaparkolni.


Jellemző, hogy a kiköltözött vajdasági magyarok olyan szinten lenézik az otthon maradottakat, hogy még csak nem hajlandóak egy petákkal sem segíteni őket.

Olyan esetről is tudok, hogy egy vajdasági magyar pár kiköltözött Ausztráliába és olyan sok pénzük volt, hogy több ezer dollárokat költöttek fogműtétekre, hogy úgy nézzenek ki mint a sztárok a tévében. De a saját testvéreik viszont egy szegény kisfaluban laktak itthon és alig volt pénzük. Annyira szegények voltak, hogy összegyűlt valamennyi hátralékuk és még az áramot is kikapcsolták a házukban. A kint élő rokonaikat nem különösebben izgatta.


Alapvetően ránk vajdasági magyarokra egyáltalán nem jellemző, hogy rossz családi viszonyok lennének vagy, hogy valakik megszakítanák egymással a kapcsolatot (sokkal ritkábban mint a magyarországi magyarok körében). De ezzel szemben mégis egy csomó embert ismerek, akik miután kiköltöztek megszakítottak minden kontaktot az itthon maradottakkal.


Az egyik vajdasági magyar haverom, amikor ki akart menni külföldön szerencsét próbálni, akkor nem segített neki egy magyar se kint. Viszont az egyik júgó haverja készségesen támogatta őt. Furcsán hangzik, de egy júgóra jobban lehet kint számítani, mint egy másik vajdasági magyarra.


Ez, hogy a külföldre költözöttek "megbolondulnak" és lenézik a többieket ez csak vajdasági magyar szokás vagy a magyarországiak körében is elterjedt?



2020. dec. 26. 18:06
 1/5 anonim válasza:
38%
Nem nézik le. A magyar összetartásnál nincs erősebb.
2020. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkaptam,hogy adhatnék. De amikor azt mondtam gyertek dolgozni nem jött senki. Ja és igaz, hogy a jugok segítőkészebbek meg az anyaországi magyarokkal is.
2020. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás, hogy a pénz és hatalom csak megerősíti az ember jellemét, akik ilyen bunkó paraszt módon viselkednek, azok előtte se lehettek mintapolgárok, max azért nem viselkedtek így, mert nem lett volna miből kifizetni a lehetséges büntetést.

A más tárcájában való kotorászás viszont nem helyénvaló, mindenki azt csinál a pénzével amit jónak lát, a másik emberen max úgy lehet segíteni, hogy segítessz neki kijutni külföldre és kisegíted az elején, azt senki se várhatja el, hogy majd a gastarbeiterok eltartják őket otthon.

2020. dec. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért nem támogatta senki, mert egy csomóan kijönnek a semmire és elvárják, hogy minden a seggük alá legyen téve, kihasználnak, aztán meg sz.arban hagynak, így sokaknak már egyáltalán nincs kedve segíteni másokon, hogy aztán csak a sz.rt kapják vissza. Magyarok sokszor csak átverik egymást külföldön, sajnos. Persze nem szabadna általánosítani, de ha az embernek folyton csak negatív tapasztalata van, akkor nyilván nem fog repdesni az örömtől. Én szívesen segítek, de csak akkor, ha látom, hogy van értelme és az illető nem tőlem várja az élete megoldását.

Az ilyen lenéző figurákért, mint amit írtál, meg szerintem nem kár, ha kilépnek az életedből. Én nem nézem le az otthon maradtakat, viszont nem is mennék vissza. Inkább azokra nézek értetlenül, akik éltek külföldön és utána visszamennek Magyarországra és sír a szájuk. Na de mindenkinek a saját döntése, hogy hogy akar élni, csak nem kell a másikra irigykedni, mert neki sikerült.

2020. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azèrt ez elèggè kisarkított. Jómagam is voltam kint, a legtöbb barátom kint is van. De èn ilyet nem tapasztaltam. Nyilván változtat az emberen,hogy világlátottab mint aki ittmaradt de amit írtál nem húznám rá a vajdasági magyarságra.. inkább jellem kèrdèse szerintem.
2021. jan. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!