Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Kádár korszakban kik hívták...

A Kádár korszakban kik hívták fenyőünnepnek a Karácsonyt?

Figyelt kérdés

megkérdeztem anyámat apámat (65 anya, apa pedig 58-as születésű)

hogy nekik is fenyőünnepnek kellett-e hívniuk a karácsonyt. Azt mondták, hogy dehogy is, mindenki karácsonynak hívta. óvodában iskolában, munkahelyen.


De mégis volt "fenyőünep". De akkor kik mondták? Pártemberek? Annyira azért nem voltak már elvakult komcsik, mint az 50-es években


2020. dec. 28. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
nem tom. én egy tanáromtól azt is hallottam, hogy ő egyházi iskolába járt abban a korszakban. szóval nekem az az érzésem, eléggé megoszló lehetett, hogy mi hol hogyan.
2020. dec. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"annyira elvakult"


Ha csak egy picit is elvakultak lettek volna, akkor nem a neveket kenegetik, hanem konkrétan nem lettek volna a naptárban (és a munkaszünetek közt) ezek a keresztény ünnepek. A Mikulás és a Krisztus előtt helyett előszeretettel használták a Télapót és az Időszámításunk előttet, ennél mélyebb elvakultságot ne keress...


Azt meg hiába keresgéled, hogy mit mondtak az emberek egymás közt, mert azt sose fogják tudni felülről meghatározni. Hogy példát mondjak, a Marx teret is csak az nem hívja úgy, aki nem környékbeli, vagy múlt kedden jött fel Pestre.

2020. dec. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett fenyőünnepnek mondanunk, de az iskolában a tanárok igenis így hívták.

A 7-8 éves gyerek meg átveszi, ahogyan körülötte a felnőttek mondják. Otthon persze karácsony volt.

Ja, és iskolában olyan el nem hangozhatott, hogy Jézuska hozza az ajándékot. CSak olyan, hogy Télapó hozza.

2020. dec. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
77-ben születtem, a 80-as években fenyőünnepnek hívták a karácsonyt az iskolában. Sőt olyan sem volt, hogy Mikulás, helyette Télapó vagy oroszul "gyed maroz".
2020. dec. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1972-1980. között voltam általános iskolás. Az iskolában még fenyőünnepet mondtunk (a tanítónéni is, igazgató is).

Magunk között karácsonynak mondtuk persze, és családon belül is.

2020. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
En egyetlen elo ember szajabol nem hallottam. Nem Rakosi korszak volt inkabb? Telapot prolibbak mondtak Mikulas helyett, de ezt max leirva lattam.
2020. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is a Rákosi korszak volt, amikor nem volt karácsony és mikulás, csak fenyőünnep és télapó, bár ez utóbbi sajnos ráragadt.
2020. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyám azt mondta, az iskolában fenyőünnep volt, de otthon persze karácsonynak hívta mindenki.
2022. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!