Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik cikibb?

Szerintetek melyik cikibb?

Figyelt kérdés

1. Az az ember aki 30 éves koráig otthon él és van neki több millió ft megtakarítása?

vagy

2. Az aki 30 évesen külön él de 0 ft megtakarítással rendelkezik?


2021. jan. 1. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Egyik sem gáz.

Manapság nem tudsz házat venni több millióból.

Maximum több tízmillióból.


A második opció meg hazánkban sajnos nagyon természetes.

2021. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az a ciki aki bármelyiket is gáznak tartja, meg ennyire nincs élete hogy másokéban turkál 🤷‍♀️
2021. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Egyik se ciki.
2021. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Az, ha valaki csak később tud elköltözni otthonról, mert mondjuk ápolni kell a szülőket vagy nem tudja kifizetni az albérletét egyáltalán nem kínos. Viszont ha valakinek több millió forintja van, és még úgyis otthon él, az már élősködés és a felnőtté válás elől való menekülés. Sokan akkor sem költöznek el a mama hotelből, ha már megtehetnék, ez viszont szerintem már ciki.
2021. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Egyik sem, a "ciki" mindig azt jelenti számomra, hogy egyesek csámcsognak bizonyos témákon, hogy másokat képletesen önmaguk alá degradálva, virtuális önbizalmat építsenek önmaguknak: "bezzeg ők a tökéletesek", de a "ledegradált mások bezzeg"...
2021. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Define több millió forint...


Ha összeszedi egy ház árát vagy annyi pénzt, amire magabiztosan lehet egyet hitelezni, akkor rendben van, hogy otthon van. De évi ~félmillió (30 éve korára 2-4 millió) megtakarításra hivatkozva otthon rohadni 30 éves korig szerintem nevetséges.


Ha valaki otthon marad, mert félre akar tenni, akkor csinálja rendesen.

2021. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

C: erről kérdést kiírni ide.

De most komolyan. Ha mindenki azt mondja, hogy ciki külön élni nulla megtakarítással, akkor mit csinálsz? Eladod a lakásodat, és haza költözöl?

2021. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyik sem ciki. A 2. már csak azért sem lehet gáz, mert ha valaki 0 támogatással 18 évesen elköltözik otthonról és berendez saját kontóra egy bérelt lakást legalább, magának fizet jogsit, esetleg autót vesz, egyetemre is járt, akkor ez nem igazán megdöbbentő.
2021. jan. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lakásomat nem tudom eladni mivel albérletben lakom. 6-os örülnék 2 milló ft-nak. Azért merült fel bennem a kérdés mivel 30 vagyok és ha 20as éveimben nem költözöm el akkor talán most lenne pénzem. Megtehettem volna hogy maradok de mások nyomására elköltöztem mert hogy gáz a mamahotel, de most már bánom.
2021. jan. 1. 17:22
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell kirakatéletet élni, és nem mások elvárásai szerint cselekedni, mert akkor megbánja az ember.

De ugye sokaknak az a lényeg hogy mások hasraessenek tőle, mondván, ő milyen "menő".

Infantilis dolog ennyire kifelé élni.

2021. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!