Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak effektívebben?

Hogy tanuljak effektívebben?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nagyon sok mindent elfelejtek, túl sok mindent.

Rengeteg témának szeretek utánanézni, beleásni magam a mélyébe, eljutok addig a pontig, amíg viszonylag felkészültnek találom magam a témában és az érveim vele kapcsolatban alá tudom támasztani a begyüjtött adatokkal. Aztán eltelik néhány év, az álláspontom megmarad, mert ugye régen megtanultam mit miért gondolok, de már az információkat elfelejtette az agyam és így alaptalannak érzem az álláspontom is. Nektek nem szokott ilyen érzésetek lenni?

Milyen módszerekkel tanulhatnék úgy, hogy később is emlékezzek? Azon gondolkodtam, hogy leírom a főbb adatokat, hogy később azok alapján emlékeztessem magam. Ez működhet? Vagy van rá jobb módszer?


2021. jan. 3. 23:17
 1/2 anonim válasza:
Szerintem ha kiemeled a fontosabb információkat, esetleg jegyzetelsz, az sokat segíthet. A nehezebben érthető, tömör adatokat próbáld meg a saját szavaiddal átfogalmazni esetleg. Vagy keress összefüggéseket a tanult adat és a mindennapi élet között. Hozz fel magadban példákat, esetleg kapcsold össze személyes tapasztalattal. Lehet, hogy lassabban haladsz így, de sokkal használhatóbb lesz a tudás, amit gyűjtesz. Nézz utána azoknak, amik a témán belül jobban megfognak, vagy amiről úgy gondolod, kevés az információ. A lényeg, hogy a tanult dolgok a hosszútávú memóriádban raktározódjanak, és ha szükség van rá, használni is tudd, amit megtanultál
2021. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gyakorolj, végezz műveleteket az anyaggal. Olvass utána például a tesztelési hatásnak, hogy milyen látványos eredményeket mutat a sima passzív tanuláshoz képest. :)
2021. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!