Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek február 1. után...

Szerintetek február 1. után feloldják a korlátozásokat?

Figyelt kérdés
Még mielőtt szidást kapok: azért teszem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, mennyire éri meg a közvéleményre hallgatni. Direkt azért a hosszabbítás első napján kérdezem ezt meg, mert most tudni a legkevesebbet, így mindenki a megérzéseire támaszkodik.

2021. jan. 8. 13:17
A kérdező szavazást indított:
igen, feloldják
nem, fenntartják
59 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Fenntartják amíg nem jön elég vakcina. Az pedig nem fog gyorsabb ütemben jönni. Legalább március 15.-ig ez lesz szerintem.
2021. jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nyarig fent marad a korlatozas. Aki abban bizik h lesz eleg vakcina es be is oltjak magukat az emberek az pofara fog esni, legalabb is amilyen utemben erkeznek a vakcinalk.
2021. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az rémlene, hogy azt emlegették, hogy jó lenne ha a lakosság talán 70%-a lenne beoltva. És szerintem semmit sem emlegetnek fölöslegesen. Szóval szerintem majd akkor lesz nyugi, ha itt tart a lakosság oltottsági szintje. Sajnos. De nagyon remélem, hogy kicsit sem lesz igazam, mert én nem akarok oltást.
2021. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Tuti nem. Teljesen összeomlana az eü. rendszer. (Még ennék is jobban.)
2021. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyk-s közvéleményre én sose hallgatnék.

A véleményem meg az, hogy akkor még nem. Inkább 1 hónappal később. De ha ilyen csigatempóban jutunk vakcinához, és még azokért sem megy a tülekedés, akkor egész évben maradni fognak ezek az intézkedések. És még utána is....

2021. jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
50 évig marad a korlátozás mert köztudott, hogy Magyarország nyugathoz képest 50 évvel van lemaradva.
2021. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
x_d
2021. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Egy ideig biztos nem
2021. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nem lehet nagyon tovább húzni. Addigra az orvosok és a legveszélyeztetebbek be lesznek oltva (szociális ellátás).


Pengeélen kell táncolnia a kormánynak ezzel kapcsolatban, mivel a megbetegedések mellett a mérleg másik oldalán ott vannak a vállalkozások, akik csődközelben vannak. Természetesen minden élet számít, csak kérdés, hogy meddig lehet korlátozni ennyire 7-8 millió ember életét, hogy a 65+ emberek életét óvjuk. Most nem arra gondolok, hogy azonnal fel kellene mindent oldani, hanem valamilyen kompromisszumos javaslatra, amivel minden vállalkozás el tudna döcögni addig, amíg nincs elég vakcina. Pl:


-Éttermek a kapacitásuk 1/3 vagy 1/2 részében fogadhatnánk vendéget

-Konditermekre bizonyos négyzetméterre juthatna 1 ember

-Egyetemeken mehetne az oktatás, de pl. 50 főnél nagyobb előadást online kellene tartani, gyakorlatot/labort élőben megfelelő védőintézkedések mellett

-Középiskolába vissza lehetne menni

-Rendezvénytilalom továbbra is fentállna, kijárási korlátozást meg mondjuk kitolni 22 órára.

2021. jan. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
És a házamba meghívhassak annyi embert amennyit szeretnék
2021. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!