Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önzőség? Szégyen? Ha már nem...

Önzőség? Szégyen? Ha már nem birom? Nagy szülőt ápolok, egyedűl. És már nincs életem, akkor kelek amikor ő fel akar kellni, mindent duplán kell csinálnom. Ha valamire nemet mondok megsétődik.

Figyelt kérdés
Nem tud járni, igy nem is tudja megoldani a tisztálkodást sem, ugyhogy kell neki segítenem. Mindig akkor mondja hogy kell neki valami mikor már félig kint vagyok a szobából.Nem vagyok orvos, nem tudok mit kezdeni avval hogyha fáj valamije, nem tudok a lelki dolgaival foglalkozni, nem tudom hogy kell tutújgatni, tudom hogy sok minden bántja, és tudom mit érez, de nekem is van elég bajom, ami soha senkit nem érdekelt. Tanulnom kellene, de amint leülnék tanulni kell neki ez vagy az. Sokat sír. Sokszor mondja hogy nincs senkije. Én nem tudom mit tegyek. Mit tegyek? Önző vagyok? Legszívesebben feladnám ezt az egészet.
2021. jan. 11. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Fogadj fel gondozót, akinek ez a szakmája, tudja kezelni ezeket a dolgokat.
2021. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Sajnálom, mélyen átérzem. Nekem nagymamám demens volt élete utolsó fél évéből kb. 3 hónapot hozzánk költözött és önkormányzattól ápolót kértünk némi szerény bérért. Amikor nagyon leesett a lábáról, elfekvőbe kellett adni. Nem vagy önző, én máig nem szívesen emlékszem vissza, pedig 3, 5 év telt el kb.
2021. jan. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Betenném otthonba. Ha nem akarna magától, utánajárnék, hogy lehetne jogi úton. Nem vagyok rosszindulatú, sőt mi több, szociális gondozó és ápoló szakmám van. Éltem már együtt időssel, apám nevelőapjával, és bár apám pelenkázta azt a tudatlan, életkeserítő férget, rajtam is csattant a xar. Neked megvan a saját életed, és mindegy, hogy idősgondozó vagy más munkád van, vagy "csak" tanuló vagy, akkor sem lehet ezt élete végéig csinálni, mert addigra lelkileg beleroppansz. Egyébként is úgy tűnik, hogy neki már otthonban lenne a helye.
2021. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 1-es.

A gondozó az jó ötlet de ahhoz pénz is kell.

Mennyi pénzt kap a beteg?

Abból lehetne állni az egészet és boldogabb id volna.

Szegénykém annyit sajnálom az ilyen embert 😭

Ilyenkor mindig arra gondolok hogy mi is ilyenek leszünk.

2021. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Szóval nem tud járni, de akkor a karjai épek? Az ilyen időseket ösztönözni kell rá, hogy igyekezzenek egyedül megtenni amit bírnak. Tehát add a kezébe a szivacsot, hogy mosakodjon meg ott ahol eléri, mondjuk arc, mellkas, has, karok, te pedig csak azt mosd meg amit ő nem tud, mondjuk a hátát, a lábait, végül az intim részeit.


A telefonját, a TV távirányítót, a pohár vizet stb. igyekezz úgy tenni, hogy elérje, és ne ested meg ha van két ép karja, szeleteld fel neki az ételt de hadd, hogy egyedül egyen. Ha teljesen elhagyja magát csak rosszabb lesz.


Legyél határozott, mielőtt kimész a szobából kérdezd meg, hogy szeretne-e még valamit, és miután megtetted mond neki, hogy X perc múlva benézel rá, csak akkor menj be hamarabb ha tényleg valami fontosat akar, vagy ha ráérsz, de ha azt mondod tíz perc múlva jössz ne menj be két perc múlva megvakarni a hátát.


Hallgasd végig a nyavajgását, ugyan azt fogja mindig elpanaszolni, és nem fogod látni rajta, de hidd el, örülni fog, hogy elmesélheti neked, valójában nem várja tőled, hogy olyat mondj amitől meg lesz vigasztalódva (még ez is jön le abból amit mond) csak figyelmet szeretne, nem baj ha nem tudod megvigasztalni meg tyutyulgatni, hogy jól van mama/papa minden rendben lesz (úgyse lesz).


Ez nagyon érzéketlennek hangozhat, de idősekkel dolgozom, hidd el, csak ez válik be, ha minden szavára ugrasz azonnal akkor a végén hülyeségek miatt fog ugráltatni, nyisd ki az ablakot, ki se mész már szól, csukd be, gyere mert viszket a tenyere, stb.


De ha goromba lennél vele akkor csak még inkább szomorú lenne és elhagyná magát.


Ha azt mondja jönnek a fájások ne azt mond, hogy ne találgasson, humorasan nézz ki az ablakon és mond, hogy hol jönnek, nem látom őket, meg ilyesmi. Ha látni fogja, hogy sértődéssel nem ér el semmit még ő fogja mondani, hogy már nem is haragszik ám.


De talán a legjobb megoldás lenne egy gondozó felfogadása mellé, mondjuk nappalra, és akkor neked lenne több időd a saját dolgaira, és csak késő délután/este kell gondoznod amikor a gondozó műszakja lejár. Egyedül nem fogod győzni a végtelenségig.


Remélem tudtam segíteni.

2021. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak szeretném jobban elviselni ezt az egészet így érzi hogy teher, szeretném ha igy is lenne élete de nincs egész nap otthon van, kerekesszk még minig nincs. Nekem folyamat lelkismeretfurdalásom van ami el is viszi az energiám a tanuástól, meg úgy mindentől. Pl ha mondom neki hogy elmegyek nem leszek otthon ár órát akkor elkezd sírni. Tudom hogy rossz neki mert sokat van egyeűl, mert nem tudjja kiszolgálni magát. Covid miatt nem lett beadva ottonba.
2021. jan. 11. 16:57
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen épek a karjai, még az elején megcsináltam neki a pl a szendvicset de már egy ideje csak felszeletelem a szalámit kenyeret, ő meg be vajazza és megcsinája úgy ahogy szeretné. Inkább az a gond hogy a lelki gondjaival nem tudok mit kezeni, meg néha az agyamra megy hogy ugyan azt mondja el minen este. Mogorva vagyok néha pl mikor egy nap 3szor volt nagy wc és már a hányás kerülgetet, meg az elején mindig ebéd előtt jutott eszébe hogy cserélni kellene a pelenkát, van aki ettől nem undorodik, de az nem én vagyok. Mindig részletezi a kakilási gondjait. Tudom nem tehet ezekről.
2021. jan. 11. 17:09
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

“Pl ha mondom neki hogy elmegyek nem leszek otthon ár órát akkor elkezd sírni.”


Ha ilyenkor otthon maradsz akkor mindig ezzel fog érzelmileg zsarolni.

2021. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet valamivel lefoglalni?

Kötés, horgolás, hímzés, papírfonás, olvasás, esetleg interneten fórumozzon, utóbbival tölti sok fiatal is az egész életét. Akkor ő is kiegyensúlyozottabb lenne, és te is szabadabb lennél.

2021. jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ali lepontozott legalább írja le mi nem tetszett abból amit írtam ha már ekkora szakértő a témában, hogy jobban tudja mint egy egészségügyi dolgozó.
2021. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!