Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a Per név magyar megfelelője?

Mi a Per név magyar megfelelője?

Figyelt kérdés

Már, ha van. Egy svéd úriembert hívnak így.


Pl. angolban is sok megfelelő van. (Pl. Peter-Péter Steven-István, stb.)



2021. jan. 21. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Péter :)
2021. jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Per is a Scandinavian masculine given name. It is derived from the Greek word πετρος (petros) meaning "stone" or "rock". The name is a variant of Peter, a common masculine name of the same origin."


[link]

2021. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Patrikra is hasonlít, tehát még akár lehetne az is. :):)


Patrick,és akkor Petrik:):)


Amúgy lehet,hgoy ennek a két névnek ugyanaz a töve, az eredője; most nem néztem utána.:)

2021. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3,vagyok, Á, tudtam, hogy hallottam már ezt így valahol. :):)


Harry Potter magyar változatában Harry anyukája Per-nek hívta Perselus Pitont. :) (Angolul Severus Snape.:)) Ezek meg tehát ilyen latinos, meg görögös nevek. :):)

2021. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A Péter. Per Yngve Ohlin, igaz? A még szeretnéd tudni, a Per, a keresztnév, az Yngve Ohlin pedig két vezetéknév (ejtsd: Per Üngve Olin)
2021. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Györffykee válasza:
Pétert jelent. Gondolom Dead-re gondolsz tekintve hogy a hashtagek között a Mayhem is szerepel. Bár úriembernek nem igazán szerepel mert azért elég "érdekes" dolgokat tett. Bár ki tudja biztos jófej volt. Nemtudom hogy Svédországban is olyan népszerű a Per név mint Magyarországon a Péter de személy szerint nekem nem annyira tetszik. Bár ő is inkább a Pelle-t használta. R.I.P.
febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!