Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen egy boncolás?

Milyen egy boncolás?

Figyelt kérdés
Szerelmemet vesztettem el, sajnos boncolni kell. Mennyire kaszabolják össze? Tényleg a fejèt is felnyitják. Nem akarom😢
2021. jan. 26. 07:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz ezzel.

Ha tudjátok, hogy mi okozta a halálát, akkor lehet kérni, hogy ne boncolják. Anyukámnálnis kértük, mert tudtuk, hogy a rák miatt halt meg.


Ha nem tudjátok, akkor viszont muszáj megtenni. Ez a folyamat nem szép, de nem kell kínoznod magad a gondolattal. Ez már nem okoz fájdalmat, nem okoz rossz dolgot. Ne gondolkodj a részleteken szerintem.


Vigasztalódást kívánok.

2021. jan. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ő már nem ott van. Az már csak az üres porhüvely.
2021. jan. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De nekem ö volt a minden.. hozzábújni elköszönni sem tudtam
2021. jan. 26. 07:54
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Szomorú dolog ez.

1-es jól írja, ha ismert a halál oka, lehet kérelmezni, hogy ne boncolják föl - és legtöbbször engedélyezik is ezt.

Hány éves volt? Mi okozta a halálát? Betegség, baleset, netán erőszak?

2021. jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudni a halál okát. Rosszullet es meghalt. 30 eves volt. Sajnos kell boncolni
2021. jan. 26. 08:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne gyötörd magad ezzel. Persze az ember óhatatlanul is belegondol az ilyesmibe, de szándékosan próbálj ne képzelegni ilyeneken, az semmire sem jó. Sok erőt kívánok.
2021. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Orvostanhallgató vagyok, sok boncolást láttam már. Nyilván "kívülállóként" szörnyű belegondolni, hogy mi történik egy boncolás során, én is azt tanácsolom, hogy ezzel ne foglalkozz. Sajnos a tényen, hogy mekkora tragédia történt az sem változtatna, ha nem végeznének boncolást.

Ha ez vigasztal: a "közhiedelemmel" ellentétben nem pszichopaták dolgoznak a patológián, hanem teljesen átlagos, csaladdal, gyerekekkel, barátokkal rendelkező, érző emberek. A halottakkal maximális tisztelettel bánnak, csak a szükséges vizsgálatokat végzik el. Miután megtörtént a boncolás, a vágások helyét összevarrják, ha felöltöztetik a halottat a temetésre, akkor nem fog látszódni semmi. Nyilván a patológián dolgozóknak is megrázó, ha egy fiatal emberrel kell dolgozniuk, ők is sajnálják, ha ilyen tragédia történik, de pont ilyenkor fontos elvégezni az összes szükséges vizsgálatot és alaposan utánanézni annak, hogy mi okozhatta a halált. Ha találnak valamilyen elváltozást, akkor már többet fognak tudni az adott betegségről. A jövőben lehet, hogy pont ez az információ fog segíteni az ugyanebben szenvedők diagnosztizálásában vagy gyógyításában.

2021. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nèztem a neten boncolást és a szivem szakadt meg miközben végignèztem.

Tudom ésszel hogy ez a boncolás elkerülhetetlen, de lelkileg nagyon nehéz

2021. jan. 26. 17:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De gondolom, téged is érdekel, mi lehetett az, ami 30 évesen, minden előjel nélkül a halálát okozta. A boncolás erre fényt deríthet.
2021. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
#7 vagyok, Kérdező, ne nézz ilyen videókat, ezzel csak saját magad kínzod. Én az eddigi tanulmányaim alapján pontosan tudom, hogy történik egy ilyen boncolás és nem különösebben megrázó számomra, ha látom is, de csak akkor, ha nem ismertem az elhunytat. A saját hozzátartozóimmal elképzelni sem szeretném, hogy ugyanez történjen, hiába tudom, hogy mennyire természetes dolog. Bármi is történik, a párodnak már nem fáj, nem érzi, nem szenved tőle, amit boncolnak, az már csak a teste. Ne görcsölj ezen, gondolj a közös emlékeitekre, ha a te feladatod, akkor intézd a temetés körüli dolgokat, búcsúzz el tőle lélekben, gyászolj és idővel könnyebb lesz.
2021. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!