Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Veletek volt már, hogy a...

Veletek volt már, hogy a pszichológusotok kicsit bunkó volt veletek? Vagy hogy nagyon sarkos véleményeket mondott?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy direkt mond néha egészen extrém dolgokat, hogy rávilágítson, hogy lehetne a helyzetem sokkal rosszabb is, vagy tényleg kinyilatkoztatja a szubjektív sarkos véleményét.


Példa: minek nekem jó fizetés, miért nem érem be kevés pénzzel.

Ilyeneket mond: "ön teljesen el van tévedve".


Eljövök a pszichológustól és szabályosan rosszul érzem magam. Értem, hogy a terápia alatt normális, hogy nincs mindig jó kedvem, kíváncsi vagyok, hogy másnak is van-e ilyen vagy hasonló tapasztalata.



2021. jan. 27. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is volt ilyen.

"Ön teljesen el van tévedve" -ehhez hasonló megjegyzést én is kaptam.

Az az érdekes, hogy pont azért megy az ember pszichológushoz, mert adott környezetben adott helyzetben nem úgy operál mint mások. És ezt észreveszi, és próbál beilleszkedni, de lehet nem megy neki. És pszichológustól megkapja azt, hogy csinálja máshogy. Igen, ezt valószínűleg a páciens is tudja hogy valamit máshogy kéne, hiszen ő éli az életét és ő szembesül az ez által okozottakkal. Ha a páciens tudná, mit és hogyan változtasson, vagy tudna változtatni (mert valamikor tudja mit kéne, de nem sikerül változtatni), nem lenne pszichológusra szüksége. Én ezért nem értettem. Kicsit olyan volt, mint aki meg akarja mondani, hogyan kell élni, pedig ha ezt egyrészt megkapom nap mint nap, másrészt meg pl. szomszéd, anyós, és hasonló társaik kérés nélkül is megteszik ugyanezt, teljesen ingyen.

Meg amúgy úgy tudom, hogy pszichológus nagyon nem mondhatja, hogy ezt a döntést hozd, vagy azt csináld, max rávezethet.

Úgyhogy szerintem keress másik pszichológust, próbálkozni kell többször.

2021. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress másikat, mindenki emberhez méltó életet akar. Azért kell jobb fizetés.
2021. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"úgy tudom, hogy pszichológus nagyon nem mondhatja, hogy ezt a döntést hozd, vagy azt csináld, max rávezethet." - nem is mondott soha tanácsot, vagy mondta, hogy mit csináljak. Úgy jön le, hogy próbálja a véleményemet formálni kissé extrém gondolatokkal, hogy "nézd, van ilyen is a világban".

De a módszer kicsit bunkónak hat, hát nem tudom...

2021. jan. 27. 22:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt, csomó alkalom elment arra hogy semmit nem tett az egyre súlyosbodó pánikbetegségem ellen, helyette minden látogatásnál azt nyomatta hogy menjek dolgozni. Miközben még hozzá, a pszichológushoz is rémálom volt eljutni, annyira elhatalmasodott rajtam a betegség, az egész életem tönkrement, és szerinte annyi a megoldás hogy keressek munkát. A következő alkalommal meg már kérdezgette is hogy találtam-e már, mikor fogok stb, én éreztem rosszul magam mert elmentem a súlyos problémámmal, és akkor még már szinte számonkérte hogy miért nem dolgozok még, értitek. Végül nem mentem többet.
2021. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

Én jártam így igazából. Arról meséltem hogy nagyon hajlok egy bizonyos döntes felé, és megkaptam hogy azzal nem megyek semmire.

Hát ok.

Szerintem próblálkozz máshol, is, lehet ugyanilyen lesz lehet teljesen más, de tudsz majd összehasonlítani, melyikkel tudtál jobban elbeszélgetni.stb. Nem hiszem hogy ha ezt is kellett hallanod (nem tudom mi a probléma), azt ne lehetett volna máshogy átadni.

2021. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem ismered Csernust? 100x ilyenebbeket mond a pácienseinek...
2021. jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os, hát Csernus nekem nagyon nem jön be és láttam én már beégni a hatalmas bölcsességével...
2021. jan. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Halljatok, nagyon durva, amiket irtok. Ezek a kijelentesek mar ertekiteletek, es ezt pont nem tehetne meg.

Nekem nem volt ilyenben reszem. Nem kerdojelezi meg azt, amit gondolok, hanem meg akarja erteni, hogy miert gondolom ugy. Es ravilagit vagy magam is eszreveszem, ha ellentmondas van.

Volt, hogy a parkapcsolatokrol beszeltunk. Elmondtam, hogy miert kerulom. Erre o: szerinte sokkal tobb van mogotte, mint amit elmondtam. Kerdezgetett meg. Akkor meg ellenkeztem, mert en sem tudtam. Most mar tudom, hogy igaza volt :)

De soha nem kaptam olyat, hogy el vagyok tevedve. Szerintem borzasztoan erzekeny es serulekeny allapotban van a kliens a pszichologusnal, es ha ilyeneket mond, nem csak nagyon megbantja, de meg tovabbi seruleseket is okoz. Sot, eleri, hogy a kliens ne legyen oszinte, mert attol fel, hogy ha oszinte, akkor ilyen megjegyzeseket fog kapni.

Kerdezo, en valtanek a helyedben.

2021. jan. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hú, borzalmas sztorik, de “jó” látni, hogy nem csak velem történt ilyen, már magamat okoltam egy ideje, hogy nem jött be a terápia nekem sem. Én is nagyon sérülékeny időszakban kerestem fel, hatalmas kapunyitási pánikkal, egy nem túl fényes családi múlttal, amit nagyon fiatalon, frissen kikerülve az egyetemről és külön költözve próbáltam lezárni, de úgy éreztem, segítség kell. Rendes munkám még nem volt akkor, csak alkalmi, attól féltem, hogy nagyon sokáig nem is fogok találni, és nem viszem semmire, egyáltalán azt se tudtam, mit akarok, a diplomámat akkor idegennek éreztem magamtól és haszontalannak. Amikor ott ültem, ő is a munkával nyaggatott, másról nem is beszéltünk, a családom, a lelkem nem is próbálta feltàrni. Majd a többedik alkalommal lett munkám, igaz nem a legjobb, a probléma meg se oldódott, mert továbbra se tudtam, mi legyen beőlem. De akkor már mintha nem is érdekeltem volna: ásítozott össze vissza, nézte az óráját, éreztette velem, hogy már nem szorulok terápiára, pedig akkor is szorongtam, sírva aludtam el minden nap, amikor épp nem voltam álmatlan, utáltam is azt a munkát. De akkor ő úgy tekintette, hogy ok, ez már meg van oldva, mit keres ez még itt :D. Hát nem is mentem többet. Ráadásul maszekos volt, horror összeget kért egy ilyen alkalomért.
2021. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Szerintem borzasztoan erzekeny es serulekeny allapotban van a kliens a pszichologusnal, es ha ilyeneket mond, nem csak nagyon megbantja, de meg tovabbi seruleseket is okoz. Sot, eleri, hogy a kliens ne legyen oszinte, mert attol fel, hogy ha oszinte, akkor ilyen megjegyzeseket fog kapni."

- nagyon egyetértek.

Legközelebb megkérdezem, miért mondta ezt, és elmondom, hogy rosszul esett. Meglátjuk, hogy meg tudjuk-e beszélni.

Egyébként ezt leszámítva és jó szakembernek tartom, eddig sokat segített összességében. De már nem első alkalom ez a sarkos véleménynyílvánítás, ezt pedig hiába jó, nem tolerálom.

2021. jan. 28. 10:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!