Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Találtatok már vmit nagyobb...

Találtatok már vmit nagyobb önüralomra? Hogyan lehet ezt kialakítani?

Figyelt kérdés
Rajzos vagyok és sosincs türelmem a tónusra. Sosincs türelmem arra, hogy egy normális tónus stílust kialakítsak. Mindig elkapkodom,pedig lehetne jobb is, annál amit most produkálok, de nagyon ritkán van türelmem rám. Egy 2 órás rajzot letudok fél óra alatt kb. 🥴
2021. febr. 1. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát úgy hogy ráveszed magad, hogy ne kapkodd el. Erre nagyon nincs jobb. Meg gondolj arra, hogy mennyivel jobb lesz a végeredmény.

Kb 15 évesen én is szerettem minél hamarabb befejezni, aztán rájöttem hogy amúgy én szeretem az efész folyamatot, meg olyan megnyugtató számomra. Meg a végeredmény is kielégítőbb.

Hallgass közben valami lágyabb, lassúb zenét. Vagy bármilyet, amit szeretsz, én csendben nem tudok rajzolni. :D

2021. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én magamon azt figyelem meg, ahogy telik az idő, hogy egyfolytában kapkodok. Akkor is, ha éppen a szabadidőmet töltöm és szórakozok. Egyfolytában rohanok, emiatt aludni sem nagyon tudok.


Szerintem ezt az okozza, hogy az emberre minden felől ömlik az inforkmáció, legyél egyszerre 1000 helyen, csinálj 1000 féle dolgot és lehetőleg minél rövidebb idő alatt, mert rövid az élet.


Ha találsz erre valami megoldást, majd szólj, nekem is kéne. xD


Szerintem ezt azzal lehet orvosolni, hogy az ember igyekszik minél kevesebb időt eltölteni az "időhúzó" dolgokkal: pl. az, hogy a gyakorit böngészem ahelyett, hogy egy jó könyvet olvasnék, vagy munkával foglalkoznék, vagy a párommal. Igyekezni a fontos dolgokra koncentrálni, a fillereket kiiktatni, és így marad idő a fontos dolgokat nyugodtan, úgy megcsinálni, ahogyan azt kell.

2021. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen lekéne lassítani a világnak. Szerintünk túl gyorsan folynak az események.

Az, hogy #2 te a gyakorit böngészed hasznos dolog helyet az normális. Kell vmi kikapcsoló dolog. De a kényelem elég hosszasan elhúzódik sajnos. Így tényleg úgy vesszük , hogy nincs időnk semmire. De a pihenést is be kell igtatni a napunkba, pl. Alvással mert másnap nem tudunk jól jobbak lenni,mint elöző nap.


Most az jutott eszembe, hogy ha lassabban dolgoznánk akkor előbb kapunk jó eredményt. Mert míg elkapkodjuk, akkor úgy rossz lesz az eredmény és új és újból megpróbáljuk, míg jó nem lesz(persze közte az 1-2 órás szünetek. XD) na és ha elsőre lassan csináljuk a dolgokat azzal megsporoljuk azt az időt amit próbálkozással töltünk.


Jajj, de még mindig bennem van az hogy a világ rohan és nem félek, hogy nem fog megvárni...

2021. febr. 1. 22:08
 4/5 anonim ***** válasza:

A változtatásra jó módszer lehet, ha először feltárod a problémát: pl. egy héten keresztül leírod, hogy egy nap mivel mennyi idő megy el.

Utána pedig célokat lehet kitúűzni: nap 3 óra facebook böngészés helyett, csak 1et szeretnék, a maradék 2-ben pedig a kedvenc könyvemet fogom olvasni, stb.

2021. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyrészt csak hasznos dologgal töltöm az időmet. De egy feladattal nem tudok sokáig bírni.
2021. febr. 2. 15:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!