Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha az én...

Mit tudok tenni ha az én kutyám pórázon van, más is tudja a nagytestű kutyáját lakó övezetben pórázon sétáltatni, de egy cigány lány a két nagytestű kutyáját nem képes? És még neki áll feljebb ha mertem szólni és majdnem nekem jön nappal az utcán?

Figyelt kérdés
Ordít üvölt velem, hogy huztal el a picsaba takarodjak el még forduljak előre? Az ő kutyája nem bántanak én a kis jorkimmal pedig takarodjak el? Nem egyszer volt erre példa, hogy anyám vadlijat megharapta egy másik kutya. Egy primitív cigány lány majdnem nekem jön pár perce azért mert kénytelen voltam fel venni a kutyám és szóvá tettem neki, hogy porazta kéne tenni őket mert ő nagyon menő és póráz nélkül elengdi őket? Mit tudok ilyenkor tenni? Elnézést nagyon ideg vagyok. Meg takarodjak el? Forduljak meg és húzzák a picsaba?
2021. febr. 2. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb szólj a köztereseknek.
2021. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. febr. 2. 13:28
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Rendőrt hívsz. Aztán vagy felfegyverkezel utána vagy másfele sétálsz.
2021. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Pont a házam előtt setaltatta állandóan őket, de az sem állapot, hogy nekem állandóan fel kell vennem a kutyám miatt mert nem tud pórázt rakni rájuk mert ez így menő és üvölt, hogy takarodjak el még előre forduljak? Normális az ilyen? Sajnos nekem már volt egyszer precendes, hogy szét harapta a jobb karom egy kutya pláne ismerősöme volt. De az, hogy lakott területen ahol élek ráadásul akinek van nagytestű kutyája legyen szó csajrol vagy férfiról tudja pórázon vinni őket? Lehet, hogy most az én gondolkodás módomban van a hiba 🤷‍♀️
2021. febr. 2. 13:42
 5/14 anonim ***** válasza:
11%

A nagy kutyak normalisak. Ha poraz nelkul jonnek,nyilvan iskolaban kepzettek es szocislizaltak.


Ellenben a yorkikkal ,akik mennek es kikezdenek a nagyobb kutyakkal,megharapjak . Aztan csodalkoznak,amikor a nagy kutya visszaharap.


Ha jol szocializalt a kutyad,akkor nxugodtan engedd oda mas kutyakhoz,nem lesz baja.


De abbol ,h felveszed,latszik,h nem szocializaltad.



A torveny nem bunteti,ha egy kutya megharap vagy megol egy masikat. A rendorok is igy vannak vele.


Igy,ha nem szovializalt a kutyad,minden kutyat messzirol kerulj inkabb magadtol.

2021. febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
6# oké az egy dolog, hogy szoci e a kutya van nem nem ez volt itt a kérdés! Mint már írtam, sajnos én is félek az olyan kuzyatol akin nincs póráz nem véletlen de akkor kérlek olvasd el még egyszer amit írtam és Ertelmezd mert konkrétan nagyon nincs ahoz közé az iromanyodnak az én kérdéséhez magyarán el beszéltünk most egymás mellett!!!
2021. febr. 2. 14:14
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

6! Ne írj baromságokat kérlek! Az enyém szocializált, minden körülmények között behívható, láb mellett sétál és közterületen mégis pórázon vezetem, mert így kell.

Nekem is kényelmesebb lenne elengedni és zsebre rakott kézzel sétálni, de tiszteletben tartom azokat is, akik félnek a nagytestű kutyáktól, ezért nem engedem kolbászolni az utcán.


A jólneveltség meg nem méret kérdése, múlt héten egy labrador jött nekünk póráz nélkül, pedig az nem kis p.csakutya.

2021. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

A köztereseknek lehet szólni, és akkor megbírságolják. Remélhetőleg már elsőre is.


Amúgy milyenek azok a kutyák? Testbeszéd bármi? Mert ha bántani akarnák a kutyád akkor nem védenéd meg azzal, hogy felveszed, csak átharapnák a kezedet is. Lehet összehaverkodnának és akkor már nem kéne félned. De gondolom hogy egy ilyen csaj közelébe akkor sem szivesen mennél.

2021. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, településen belül, közterületen behívható kutyát is illik pórázon sétáltatni. Mi is külterületen szoktuk őket anélkül, pedig teljes mértékben szófogadók és behívhatóak (2 vizsla...). Az már pláne a hab a tortán, hogy ha más kutyás jön, pláne pórázra kéne vennie, és max a megkérdezése után, ha belemegy, akkor odaengedni szocializálódni. Az ilyen barmoknál általában az a kulcs, hogy nem kell hagyni, hogy a nagy pofájával és agresszivitásával megfélemlítsen. Ha a kutyája nekimenne a tiednek, vagy neked, meg gondolkodás nélkül lerúgni. Közkedvelt külterületi sétáltató helyen sajnos az utóbbi 4 évben egyszer nekem is volt iylen incidensem, édesapámnak, aki általában sétáltatja őket, kétszer is. Hidd el, ha erősködik, és jogos védelmi helyzetben felrúgod a neveletlen kutyáját, legközelebb kétszer is meggondolja. Közterest meg nem fogja megvárni valószínűleg, ha ráhívod, és csak röhög rajta.
2021. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
A kutyust lepermetezed lépfenével,...
2021. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!