Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha több mint 2 éve nem voltam...

Ha több mint 2 éve nem voltam szabadságon,akkor ideje lenne elmennem?

Figyelt kérdés
2 éve volt hogy egy hétig nem dolgoztam,az is azért volt mert beteg voltam.Vehettem volna ki szabadságot,de nem tettem,mert nem fizetik.A pénz pedig kell.Szabadnapok vannak,de az nem ugyanaz mintha 1 hétre elutaznék valahova pihenni.Vagy nincs semmi gond?Az is valami,ha legalább szabad napjaim vannak?

2021. febr. 12. 07:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Van olyan hét, amikor 3 szabadnapom van.De általában kettő szokott lenni mint a legtöbb embernek.
2021. febr. 12. 07:31
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed nincs rá szükséged akkor semmi gond.

De ami jár az jár, én mindig kihasználom azt a "sok" szabit. :D

2021. febr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Azt nem tehetnék meg, hogy nem fizetik...
2021. febr. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd a szervezeted úgyis jelez, ha kell egy kis stopp. Vannak apróbb jelek, erre az emberek hajlamosak nem figyelni, aztán jön a nagy durranás, amikor kénytelen van kényszerpihenőre menni. Hogy ez kinek mikor jön el, az változó. Egy biztos, én nem várnám meg, figyelem a szervezetem apró jelzéseire, és tudom mikor kell egy kis pihenő. Amelyik munkahely ezt nem tolerálja, annak viszont látásra. Egy munkahely miatt se kockáztatnám az egészségemet. Így téged se fog senki sajnálni, mert csak azt lehet kihasználni aki hagyja. Ha ilyen hülye vagy, hogy nem mész szabira, közben meg a munkáltatód röhög a markába, így jártál.
2021. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Aztán jön a motivációvesztés, majd a kiégés. Jobb helyeken el KELL menni szabadságra, mert a kikapcsolódás jobb munkatempót eredményez.

Neked ugye van heti 2 szabadnapod, szóval nem vagy olyan erőltetett menetben, így viszont elvesznek a szabadságok. Vedd ki őket arányosan, egy évre leosztva és hagyj benn ötöt év vége előtt tartaléknak. Év végén vedd ki, de szólj időben! Mindenki ilyenkor veszi ki.

A szabadságot pedig csak akkor kötelesek megfizetni, ha elmész a cégtől és van ki nem vett szabadságod, normál esetben nem.

2021. febr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább új munkahelyet lenne ideje keresned. :D
2021. febr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Mi az, hogy nem fizetik? Egy percig nem dolgoznek ilyen helyen!
2021. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit az, hogy normál esetben a ki nem vett szabadságokat ki kell fizetnie a munkáltatónak. Jófejségből néhány munkáltató megteszi, de nem kötelező. Pl a feleségem főnöke kifizeti a bennragadt szabadságokat, mert meg akarja tartani a munkavállalóit, ez egyfajta bónusz év végén. Ez akár milliós összeg is lehetne, ha sose venne ki szabadságot.

Szóval csak a felmondással/kirúgással járó és bennragadt szabadságok időarányos részét fizetik ki kötelezően (kivéve utolsó negyedévben indult munkaviszony vagy tartós keresőképtelenség).

2021. febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De szerintem a kérdező úgy értette, hogy ha szabadnapon van, arra a napra nem kap semmi pénzt.
2021. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!