Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elmennél csak azért egyetemre,...

Elmennél csak azért egyetemre, letennél csak azért nyelvvizsgát, elvégeznél csak azért szakmákat, hogy azt tudd mondani neked ez is megvan, vagy esetleg azért, hogy testvértől, unokatestvértől “ne maradj le”?

Figyelt kérdés

Vagy ha te pl szakmát tanultál és nem érettségiztél megcsinálnád csak azért évekkel később mert körülötted mindenkinek megvan?

Éreznéd ezek hiányától kevesebbnek magadat a körülötted lévőktől?



2021. febr. 13. 12:52
1 2
 1/11 October15 ***** válasza:
81%
Nem azért de a gimnáziumi képzés magasabb szintű mint a szakmunkás. :D Nem, csak azért nyilván nem végeznék el semmit, hogy na ez is legyen. Ettől függetlenül nyilván ha 1x már van érettségid és valami érdekel is akkor irány az egyetem, ha meg nem akkor előbb-utóbb valamihez csak kell kezdened.
2021. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Ha valamit csinálok, azt magam miatt teszem. Nem vagyok mai csirke, anno szakmunkaskepzobe jártam, aztán később úgy döntöttem, le akarok érettségizni és emiatt levelező képzésre jártam. Nincs nyelvvizsgam, nem is lesz, max akkor, ha mégis megkérném az állampolgárságot- nem Magyarorszagon élek-, mert ahhoz kell, amúgy a kutyát nem érdekli, hogy van e papirom, csak az, hogy tudok e adott nyelven kommunikálni.

A testvéremnek van 2 diplomája, egy nyelvvizsgája. Nem vagyok lemaradva tőle. Más vagyok mint ő, más életet élek, nekem így jó, neki meg uyg.

Sose csinálj valamit azért, mert másnak van. Amit teszel, azff magad miatt tedd.

2021. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azért de a gimnáziumi képzés magasabb szintű mint a szakmunkás. :D"


Hol írta ennek ellenkezőjét?

2021. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 October15 ***** válasza:
75%
3.: Hát a magyar nyelv szabályai szerint csak olyantól tudsz lemaradni aki előrébb tart mint te. :D
2021. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

4!


Ha Katinak van egy érettségije meg egy lakatos szakmája, Lajosnak meg vsak érettségije, akkor Lajos "le van maradva", hiszen kevesebb végzettségé van, mint Katinak.

2021. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 October15 ***** válasza:
75%
De itt most arról van szó [olvasd már el a kérdést pls], hogy vagy az egyik vagy a másik van neked, a viszonyítási pontnak pedig az ellenkező. :D Ebben az esetben az érettségi üti a szakmát. Nyilván ha mindkettő van [a régi rendszerben szakközép iskola] az hasznosabb mintha csak az egyik. :D
2021. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

6!


Attól, hogy az érettségi magasabb fokú képzés, mint a szakmunkás, még nem magasabb értékű. A szakmunkasnak van végzettsége, az érettségi meg nem végzettség, csupán egy papir továbbtanuláshoz. Nem kevesebb a szakma az érettséginél a való életben, csak más.

2021. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 October15 ***** válasza:
75%

Egy szakma: egy adott területen kívül semmiféle flexibilitása nincs.

Érettségi: alapvetően ugyanúgy elmehetsz szakmától független munkahelyre + nyitva áll jó pár továbbtanulási lehetőség.

Nem mellékesen nem a papír a lényeg hanem az oktatás színvonala amit kaptál. Ami mivel M.O-n vagyunk alapvetően gány de azért mégis csak hatalmas a különbség a szakmunkásképző és a gimnázium között. [Megint csak a régi rendszer szerint.]


Nyilván önmagában nem fog sokat jelenteni egy érettségi de azért nem árt ha nem funkcionális analfabéta az ember.

2021. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igazán...van pl egy felsőfokú nyelvvizsgám ami nem angol, és hiába erőltették "neki is megvan, csináld meg te is", nem csináltam angol nyelvvizsgát. Valószínű átmennék, a cég meg nem kérte a nyelvvizsgás papírt sem, hahem egyszerűen idegen nyelven volt az interjú (Magyarországon).


Szóval nem, nem akarok másokat utolérni, de nem is versengek feleslegesen másokkal:)

2021. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én igen. Nagy motiváció a környezetem. Sőt, akár azért is hogy "előnyt" szerezzek. Szerencsére a valóságban azért vannak más motivációm is nyelvvizsgákkal kapcsolatban. Egyetemre mindenképp szerettem volna menni, és ha nem találom meg az álomszakom időben, valószínűleg elmentem volna másra is, ezért igazán őszintén nem tudnám azt mondani, hogy nem. Viszont valószínűleg találok másik motivációt is út közben. Vagy nem végzem el.
2021. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!