Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha rokonok és...

Mit tegyek, ha rokonok és idegennek megszólnak a soványságom miatt?

Figyelt kérdés

Amióta tudom az eszem, sosem voltam kövér, és jól is érzem magam a testemben már 20 éve. 163 cm vagyok 47 kg-mal. Néha anyukám tini koromban megszólt miatta, de már egy pár éve nem igazán fűz megjegyzést. Viszont a nagynéném évek óta b@szogat a súlyom miatt, hogy cinege lábaim vannak, vagy gyakran ebéd közben olyat szól be, hogy milyen káka belem lehet, hogy csak ennyit eszek. Másokhoz hasonlítgat, hogy a korombeli lányok milyen vastagok, meg bögyösek, én meg olyan vagyok akár a piszkafa. Vagy volt olyan, hogy randi közben mondta a csávó, hogy "neten nem látszott, hogy ilyen sovány vagy, szedjél fogámzásgátlót". Vagy tegnap is pl anyum egyik ismerőse odaszólt, hogy egyek már többet, mert elfúj a szél. Teljesen úgy viselkedik mindenki, mintha anorexiás lennék, pedig normálisnak látom magam, és jól is érzem magam a bőrömben, csak sajnos mindig találkozok valakivel az életben, akik lehúznak ezekkel a megjegyzésekkel. Van barátom, aki szeret és így vagyok neki a legszebb, és igazából nem is akarok mások miatt többet enni, mert úgy sem hízok, csak eléggé rosszul esik, ha beszólnak.

Veletek volt ilyen, hogy a súlyotok miatt kritizáltak benneteket?


2021. febr. 17. 04:54
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Le kell szarni. Ha jól érzed magad így, akkor ne akarj megfelelni másoknak, éld az életed, és engedd el a beszólásokat. Ha mondjuk felhíznál 55 kilóra, akkor jönne, hogy: csak nem babát vársz? Abbahagytad a sportot? Depis vagy, h bánatodban zabálsz? , Stb. Az emberek ilyenek, nem kell velük foglalkozni.
2021. febr. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is így van. Szeretek enni, sokat eszek, de olyan vagyok, mint egy fogpiszkáló. Ne törődj vele
2021. febr. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fsms ***** válasza:
100%
Egy a fontos , te magad boldog legyél , a többivel ne foglalkozz.
2021. febr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont az ellentéte, én dagi vagyok. Amikor beszélgetek valakivel, hogy átlagosan ki mennyit eszik egy nap, mindig látom a hitetlenkedő pillantásokat, pedig tényleg annyit eszem és olyanokat, mint egy átlagos testalkatú nő.
2021. febr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg nem vagy gilisztás?
2021. febr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még nem volt ilyen. Vékony vagy, ez biztos. Viszont annyira sovány szerintem nem lehetsz, pláne hogy nagyon fiatal vagy. 20 évesen én is 48 kg voltam. Így majd 10 évvel később vagyok 53, azóta sportolok is. Így 165cmvel jó. Szóval szerintem a magasságodhoz és korodhoz képest betegesen sovány biztos nem vagy.
2021. febr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Válaszold azt, hogy ilyen alkat vagyok és miután én sem kritizálom a te adottságaidat, elvárom, h te se kritizálj engem.
2021. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell velük foglalkozni.

Én jelenleg átlagos testalkatú vagyok, de sajnos nagyon nagy étvágyam van.

Minden nap megkapom, hogy:

"Hogy bírsz ennyit zabálni?"

"Már megint eszik, folyton tömi a fejét!"

"Ott a zabagép, ha így folytatja, nadrágot sem fog kapni magára!"


Az ilyen embereknek semmi sem jó.

Ha vékony vagy, akkor anorexiásnak neveznek, ha hízol kicsit, akkor viszont te leszel a zsírdisznó.


Szerintem ne törődj velük!

Ha jól érzed magad, nem kell ezen változtatnod. :)

Az meg már az ő bajuk, hogy mindig az a rossz, ami van. :D

Fel a fejjel!


17/L

2021. febr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Családom válasza:
Igen nekem is volt/ van ilyen. Én 155 cm vagyok 43-45kg. 2 gyerekes anyuka. Mi nálunk a férjem szokta mondani hogy ilyen sovány vagy olyan sovány vagy! Egyek többet stb. Okan még azt sem hiszik el hogy 2 gyereket szültdm már.🤣🤣 Én nem szoktam ezzel a dolgokkal foglalkozni. Van olyan ha idegen szól be hofy vissza szólok neki ha kicsit ducibb akkor azt hogy neked kéne leadnod szerintdm, mert nem én vagyok a ciki ahogy kinézek hanem te ! Ha meg egy súlyba van velem (ami ritka) akkor meg mondom neki te meg ne papogj te rosszabúl nézel ki mint én. Es utána elsétálok! Nem kell ezekkel foglalkozni! Vagy irigyek vagy rossz indulatúak! (Most mindegy kiről van szó) akkor sem kell a testalkata miatt az ember gúnyolni, baszogatni mert azzal csak árt a másiknak!! Én tudom milyen cípőben vagy!! Es tudom nagyon rossz érzés hogy feszületben érzed magad na most ki mit fog beszolni!
2021. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!