Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az informatikusok, fejlesztők...

Az informatikusok, fejlesztők miért csinálják meg olyan bonyolultra az alkalmazásokat, programokat hogy azt egy átlag felhasználó ne tudja használni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 28. 13:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Mert a felhasználói élményért (UX) egy teljesen másik szakma felel.
2021. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Letorrentezted a Photoshoppot és 5 perc alatt nem tudtad normálisan oda szerkeszteni magad egy jó csaj mellé, vagy pontosan mire gondolsz?

Csak mert a felvetett problémával én még nem találkoztam.

2021. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Nagy baj vaz az alkalmazással,ha a felhasználó nem tudják használni .

Az más ,ha egy összetett, sok fukciós szoftverről van szó és te szeretnéd használni csak lusta vagy megtanulni ,elolvasni a súgót pl...

2021. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem pont hogy túl egyszerűre csinálják meg. Rengetegszer bugyuta, vagy alap szintű hibák vannak benne.
2021. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Melyik program ilyen bonyolult neked?
2021. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Hidd el nekem, abszolút hülye vagyok az informatikához, de elképzelni nem tudom, hogy mivel nem birkózol meg. A legtöbb program és alkalmazás elég egyértelmű és ami nem az, az is csak egy minimális utánaolvasást igényel.
2021. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezt a ezt a snapchatet hogy kell használni csak a kamera jön be meg ez a Instagram is bonyolult nekem
2021. febr. 28. 14:18
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
Pedig ezek nem nehezek, sőt, az Instagram kifejezetten könnyű. Mit nem értesz rajtuk?
2021. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A szoftverfejlesztés egy folyamat...

A programozóknak ehhez sok köze nincs...miután ők megírják a programkódot az még sok kézen átmegy mire az hozzád kerül, sőt inkább úgy fogalmaznék, hogy olyan mint egy labda, pattog ide-oda a folyamat állomásai között, tesztelik nem jó, mehet vissza, aztán a hiba kijavítása után megint tesztelik. De ha sikeresen kiment egy verzió a megrendelehőz még mindig visszapattanhat ebbe a folyamatba. Azt már hozzá se teszem, hogy a programozónak nem az a feladata, hogy olyan programot írjon amit o jónak és felhasználó barátnak lát, hozzá már csak a kész terv kerül, mert magát a követelményeket egy korábbi állomáson jegyzi fel egy másik csapat. Olyan meg nem gyakran van, hogy a programozó azt mondja gyerekek nézzétek meg mennyivel jobb lenne ez így, mert nincs rá pénzügyi keret, hogy ő olyan programomat írogasson munkaidőben amit a kutya sem kert tőle.

2021. febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha az insta bonyolult számodra, akkor a hiba nálad van.
2021. febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!