Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az élet értelme...

Szerintetek mi az élet értelme? Van életfilozófiátok?

Figyelt kérdés

2021. márc. 4. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nincs neki, ez csak egy emberi koncepció. Ezt a belülről fakadó vágyat, hogy értelmet találjunk benne, csak úgy lehet csillapítani, ha kitalálunk valamit magunknak.
2021. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Túlélni
2021. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az életnek önmagában nincs semmi értelme. Akármit belemagyarázhatsz, attól még ez nem fog változni.
2021. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
95%
Nekem az a filózófiám, hogy nincs értelme. Nincs előre elrendelt magasztos cél amiért születünk, amit teljesíteni kell. Az ember jelentéktelen a legtöbb másik ember számára, ha meghal, elfelejtik, nem kell arra törekedni hogy nyomot hagyjunk. Engem ez igazából megnyugtat. Egy életem van amit arra kell felhasználnom, hogy a legtöbbet hozzam ki belőle, hogy jól érezzem magam, de nem azért hogy ezzel nyomot hagyjak hanem mert ha már élek, akkor éljek jól. Magamnak megfelelve, nem másoknak. Mert valójában mindvégig egyedül vagyunk, a többi ember az életünkben csak állomás.
2021. márc. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más, de alapvetően, hogy elégedett legyél az életeddel
2021. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az elet, mint biologiai fogalom, ertelme a reprodukcio es evolucio.
2021. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 4. válaszolóval, szépen megfogalmazta, én is így gondolom.
2021. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Számomra a fejlődés és a tapasztalás az értelme. Az, hogy valahonnan eljutunk valameddig, és közben átalakul a személyiségünk, létünk új értelmet nyer.
2021. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi. Az emberek már a kezdetek óta próbáltak találni valamit,így jött létre a vallás.


Az a pár jó dolog,amit élvezel,szeretsz,eltörpül a rengeteg rossz mellett amin egy embernek át kell mennie,el kell viselnie stb. Csak egy ronda játszma a túlélésért.

2021. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az élet értelme a fejlődés. Felfedezni a rejtett blokkokat, és amivel akadályozom magam, és legyőzni őket. Folyamatosan, kis lépésekben. A folyamat kb úgy nézne ki, mint ahogy egy bábból lassan kibújik egy pillangó.
2021. márc. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!