Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik 1980-ban születtek, mire...

Akik 1980-ban születtek, mire emlékeztek gyerkkorotokból? Úgy értem, a gyerekkorból, sulis korból, akkori zenékből, stb?

Figyelt kérdés
Amikor a 80-as születésűek voltak általános sulisok, akkor is voltak még pl úttörők? Tanultak oroszt? Vagy bármi ami fiatalabb korotokból eszetekbe jut. Én 74-ben születtem, csak kíváncsi vagyok, kb mennyi eltérés lehet.
2021. márc. 7. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Bár én 1985-ben születtem, nem volt olyan rosz az iskola, ugye már kommunizmus sem nagyon volt, de emlékszek, hogy az általános iskolában választhattunk, hogy Oroszt, Németet, vagy Angolt szeretnénk tanulni. Kb 1 évig tanultam Oroszt, de nem tetszett, helyette tanultam Angolt, és Németet. Úttörő nem voltam, de katonaságra még mentem.
2021. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

81-es vagyok és évvesztes. Kisdobos egy felavatás erejéig voltam, aztán vége lett. Már angolt kezdtem tanulni negyedikben. A felettem 3-mal lévő osztály volt az utolsó oroszos.

A férjem 74-es, szoktunk rajta témázni, hogy alig van átfedés a mesekincsünk között. Nekem nincs meg a Varjúdombi mesék, neki meg a Nils Holgersson.

2021. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Legfőképp arra,hogy internet és okostelefon (vagy bármilyen mobiltelefon) nélkül is lehetett teljes értékű életet élni.
2021. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

82-ben születtem.

Nem volt úttörő mozgalom, nem tanultunk oroszt - mivel 89-ben lettem elsős.

A 80-as évekből a szűkebb lakókörnyezetemre emlékszem.

A 90-es évek elejéről már megvan pár közérdekű esemény, pl. Senna versenyzése, Antall József halálhíre, filmek. Meg már a kerületben egész jól közlekedtem. Zenéket a 90-es évek közepétől hallgattam, de a 80-as évek zenéi is megvannak, csak ebből az időből. A sulikból elég sok mindenre emlékszem: tanárokra, osztálytársakra, épületre, konkrét eseményekre, programokra.

2021. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

83-ban születtem, szeptemberben még megkérdezték az iskolában, hogy ki akar kisdobos lenni, októberben meg szóltak, hogy bocsi, tárgytalan. Oroszt sem tanultam már.


A taxissztrájkra emlékszem, de nem tudnám elmondani, hogy miért volt, csak azt, hogy nem volt kenyér a boltban, anyám Abonettet vett.


Area is emlékszem, hogy évente jártunk Csehszlovákiába nyaralni, aztán amikor megszűnt, apám beszívatott azzal, hogy soha többé nem megyünk Csehszlovákiába.

2021. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Ja persze, Antall József halála, szerintem ez beleégett a mi korosztályunk agyába.
2021. márc. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
'82-es vagyok. Úttörő nem voltam. '88-ban kezdtem az általánost, első három osztályban még viseltünk iskolaköpenyt. Emlékszem még a kilencvenes évek elejéről a Depeche Mode-osok, Bonanzások és Brossosok viszálykodására a suliban, de én egyik sem voltam. Angolt negyedikben kezdtem, addig nem volt nyelv kötelező.
2021. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Igen, épp ment a családi mozidélután a disneyvel, mikor bejelentették a halálát :D
2021. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tényleg, a köpeny, az nálunk is volt másodikig, utána csak rajz- és technikaórára "erősen ajánlott". Mondjuk ötödikben már senki nem viselte.
2021. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6: Én magáról a Kacsamesék megszakításról lemaradtam. Emlékszem, a famíliával épp hazáértünk valahonnan, gondoltam, a tévében már pár perce megy a Walt Disney bemutatja. Bekapcsolom, műsorváltozás, mert meghalt Antall József. De akkor azt hittem hogy emiatt cakumpakk elmaradt a Disney. Csak jóval később, 2000-ben hallottam róla először, hogy elkezdték, de megszakították.
2021. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!