Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hová menekülhetnék a telefon...

Hová menekülhetnék a telefon függő világ elől?

Figyelt kérdés

Sajnos engem is magával ragadt az okostelefonok vilaga. Úgy érzem, szomjazom az információt és e vágyam kielégítésére folyton a telefonon lógok, még akkor is ha érdekesnek tűnő, de valójában haszontalan dolgokat olvasgatok, nézek, hallgatók, stb.

Emlekszem, régen senkinek sem volt ilyenje, de még az asztali számítógép is ritkaságnak számított. Az emberek ennek tükrében sokkal nyitottabbak voltak egymás felé, szóba is elegyedtek egymással. És ez az ami nekem hiányzik. Tudom hogy a csapdájába estem, mint sokan mások, és tudom hogy ma már nem lehet nélküle létezni, de szeretném valahogy olyan szintre csökkenteni a használatát hogy csak a legszükségesebb esetekben kerüljön rá sor.

A környezetemben egyébként 90%-ban ugyanígy vannak vele az emberek. Sajnos félő, ha valahogy sikerül elérnem a célomat, a többiek visszaránthatnak.


2021. márc. 14. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos sehova, ilyen a világ. Esetleg egy lakatlan szigetre.
2021. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ki kényszerít rá, hogy használd? Bárhol adott a lehetőség, hogy zsebrevágd és ne vedd elő, vagy kikapcsold
2021. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt/van ezzel problémám ahogy ma már szinte mindenkinek, nekem az segített/segít, hogy egy pár napra teljesen kikapcsolom a telefonom (sajnos ilyenkor viszont felhalmozódnak az üzenetek)

Csak akkor kapcsold be ha nagyon szükséges és foglald el magad addig valami mással.

2021. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A saját kis világodba. Kultúrafogyasztás, sportolás, tanulás.


Nekem is elegem lett a telefonfüggő emberekből. Egy társaságban már gyakorlatilag magányosabbnak érzem magam mint egyedül. Ha társasjátékot játszunk, vagy biliárdozunk arra kell várni, hogy aki következik még megbeszéljen valamit a messengeren. Ha beszélgetni próbálok valakivel közben a telefonját nyomkodja, és dünnyögve válaszolgat, hogy "aha", "jaja" meg hasonlók. Iszonyatosan nyomasztó.

2021. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

Személy szerint, én nem érzem át a problémád, nem is nagyon értem, miről beszélsz...


Hülyeségeket böngészel a telefonodon - ehhez kérsz segítséget? "Ma már nem lehet nélküle létezni" - ezt hogy érted, "telefonfüggő" vagy; nem tudod a kezedből letenni és tönkreteszi az életed?


A technológia zavar? Szeretnél esetleg inkább galambal levelezgetni vagy a szobád falát nézegetni egész délután?


Személyes beszélgetésre vágy másokkal - esetleg ebben vársz útmutatást?


Konkrét javaslatokat szeretnél kérni ezekre? (Találj egy hobbit magadnak; keress fel egy pszichológust; keress más baráti társaságot)

2021. márc. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Költözz a természetbe.
2021. márc. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!