Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért esik ennyire rosszul,...

Miért esik ennyire rosszul, ha mást megdícsérnek?

Figyelt kérdés
Sokszor érzem magam nagyon rosszul emiatt, alapjában jóindulatú. De néha elönt az elégedetlenség magammal szemben, nagyon rosszul tud esni pl. ha egy barátnőmmel megyek valahova és őt megdícsérik, hogy milyen szép milyen ügyes én meg csak ott állok mint egy izé, mintha ott sem lennék. Egy másik példa, másik barátnőmnek összeálltak a csillagok, jogsi, pasi, jó tanulmányi eredmények ez így egyszerre és szereti mindenki én meg pont az ellentéte 0 önbizalommal, néha nagyon elönt az irigység és nagyon vádolom magam, hogy nekem miért nem sikerül semmi. Ez nem ellenük van, inkább saját magammal szemben, nagyon rosszul tud esni, annyira jól esne nekem is egy kis dícséret, rosszul esik ez. Miért esik ilyen rosszul? Más is volt hasonló helyzetben? Hogy kerekedtél felül rajta?
2021. márc. 15. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Irigység, féltékenység (más sikerére).
2021. márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Az eredeti kérdésre válaszolva: saját önbizalomhiányodat vetíted ki másokra. Ahhoz kötöd az értékedet, hogy mások milyennek látnak, te mennyit vagy a középpontban. Mindenképpen neked kell változtatnod és nem az a megoldás, hogy mindenkit elsöpörsz a középpontból és gyűjtöd a dícséreteket. Nem kívül kell keresni a megerősítést hanem belül kell változtatni a gondolkodásodon. Nem lesz könnyű munka. Elemezd a gondolataidat, próbáld meg a negatív gondolataidat olyan gondolatokkal helyettesíteni amiktől boldogabb leszel és hitesd el magaddal azokat az új gondolatokat a régieket pedig töröld. Nekem már sokszor sikerült de évekbe telt mindig :(
2021. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Feltűnően csinos, tehetséges, szerethető, jó természetű, ügyes, okos, lány kevésbé előnyös külsejű, kevésbé tehetséges, kevésbé eredményes barátnőjének lenni nem egy önbizalom növelő dolog.

És ez csak egyre rosszabb lesz.

Én soha nem tudtam valakinek a fényében szürke eminenciás lenni, így aztán nem is kellett irigykednem és emiatt lelkiismeret furdalást éreznem.

2021. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Le is írtad kérdező, az önbizalmad a gond. Akinek nincs, nagyon kisugárzik, és ha nem is tudatosan, de észre veszi a környezet is.
2021. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!