Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen pozitív és negatív...

Milyen pozitív és negatív hozadéka volt számodra a koronavírusnak? Mi volt a legjobb és mi volt a legrosszabb dolog amit a Covid adott neked?

Figyelt kérdés

2021. márc. 17. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Pro:

Suli mellett el tudtam kezdeni a szakmámban dolgozni, egészen jó fizetésért.


Kontra:

Emberi kapcsolatok hiánya.

2021. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha utaznom kell, mindig van ülőhely, nem kell tolongani. Éjjel nincs zaj az utcán. Nem kell beülni az orvosi rendelőbe nézni a sok embert, elég egy telefon és kiírják a receptet.


Hátrányok: inflálódik a pénz, idegesíti a maszk az arcomat, mindenhova időpontot kell kérni, a kórház nem fogadja anyámat rehabra, mrt csak súlyos eseteket vesznek fel, ezért mst ki kell hagynom a szezonális pénzkereseti lehetőségemet. Elkaptam egy hónapja a covidot, majdnem belehaltam a tüdőgyulladásba, apu is elkapta, még mindig beteg, mamát több mint fél éve nem látogathattam meg az idősek otthonában.

2021. márc. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

+

Nem kell szükségtelenül kerülgetnem embereket. Kisebb a zsúfoltság sok helyen, ahol azelőtt mindig disznóól volt. Könnyebb távol tartani magamtól olyan embereket, akik nem kívánatosak a környezetemben.


-

A környezetemből sok ember nem tud igénybe venni alapvető egészségügyi szolgáltatásokat és az idő előrehaladtával az esélyeik egyre rosszabbak a lehetséges gyógyulásra. Távoli, ám kedves ismerősöm is halálos áldozatává vált a vírus fertőzésnek.

2021. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Negatív:

- az utolsó gimnazista évem tönkretétele

- lemondott utazások

- lemondott külföldi tanfolyam

- lemondott versenyek

- lemondott díjátadók

- számtalan lemondott program és élmény

- zárva tart az a hely, ahol a nyári munkámat terveztem

- a közhangulat még rosszabb

- a folyamatos maszkviselet több okból is pocsék

- a motivációm és életkedvem közel teljes elvétele

- folyamatos szorongás és enyhe depresszió kialakulása


Pozitív:

- nem kell 06:00-kor kelnem, hogy beérjek a gimibe


Röviden borzasztóan megvisel a helyzet, főleg lelkileg.

2021. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

+

nincs kézfogás

kaptam 10 nap szabadnapot, miközben nem akartak elengedni szabira.

2021. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Negatív:

-tavaly elmaradt pár végzős program

-hirtelen ért véget számomra a gimi

-nem tudtam egyetemen ismerkedni/barátkozni, így alig ismerem a szaktársaim

-nem így terveztem az első egyetemi évem (finoman szólva)

-passzívak a szak- és csoporttársaim, nagyon darabosak a közös feladatok

-az órák is jóval vontatottabbak

-a második szemeszteremre elég sok szigorítás lett az órákon, ami érthető, de én feszengek néha a bekapcsolt kamera miatt

-elmaradt utazások/kirándulások

-elmaradt baráti találkozások/összejövetelek

-ugrott a diákmunkám

-még nagyobb a fejetlenség pl. a boltokban

-majdnem lenullázódott a motivációm és kicsit el is lustultam

-kisebb szorongás alakult ki nálam

-jóval kevesebbet vagyok emberek közt

-hangosak a szomszédaim és így még nehezebb figyelni órákon, mert itthon könnyen elterelődik pluszban a figyelmem is, sajnos


Pozitív:

-több segédanyagot kapunk a tanuláshoz, több könyv elérhető lett pdf-ként is

-a felvett órákat bármikor újra nézhetem

-nem kell órákkal korábban kelnem, hogy tömegközlekedéssel bebumlizzak, majd másfél órát várjak a 10 órai órámig = ráérek 9-kor kelni, nincs kapkodás és nyugisak a reggeleim

-nem kell buszon helyet vadászni reggel az idősek seregében

-nincs utazási holtidő

-több időm jut magamra, sportomra és hobbijaimra

-többet tudok foglalkozni a nyelvtanulással

-több időt tudok tölteni a szüleimmel

-van olyan barátságom, ami megerősödött a vírus alatt


Engem az emberi kapcsolatok hiánya visel meg igazán (főleg offline), sosem volt olyan hű-de-nagy baráti társaságom, így egyetemen ismerkedni is szerettem volna, ami pedig sajnos nem igazán történt meg..

2021. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Pozitív:

- home office annak minden részletével (időt és pénzt spórolok az utazáson, kellemesebb környezetből végzem a munkám, jobb lett a kapcsolattartás a kollégákkal, hatékonyabban dolgozunk)

- több békés időtöltés a párommal

- végre volt időnk megcsinálni egy csomó dolgot, amit előtte halogattunk időhiány miatt

- értékesebbé vált a munkám, a szakmám

- megtanultunk a párommal jobban szervezni dolgokat, pl. menüt tervezni, stb.

- olyan rendezvényeken vehettem részt online, ami élőben nagyon sokba került volna

- sok érdekes dolgot tanultam úgy általánosságban a vírusokról

- egyetemi vizsgáim átköltöztek az online térbe

- nem kell kezet fogni vagy puszizkodni idegenekkel találkozáskor, bemutatkozáskor


Negatív:

- hiányoznak a nagyszüleim

- nagyon aggódok a veszélyeztetett szeretteimért

- a tavaly tavaszi élesztő-apokalipszis és budipapír-válság

- többször szembesülök vele, milyen zajosak a szomszédaink

2021. márc. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Pozitív: a csend, negatív: a túlzott csend, a bezártság.
2021. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
75%

Negatív

- Meghalt egy közeli rokonom, egy másiknak tartós egészségkárosodása lett. Őket nagyon sajnálom.

- Rosszabbul megy a cégünk.


Pozitiv nem nagyon van, esetleg annyi, hogy sok minden elkészült a ház körül, mivel kevesebb munkánk volt.

2021. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Negatív: Nem lehet külföldre utazni. Rengeteget jártam régebben a Maga-Tátrába, Alpokba, Erdélybe hegyet mászni és ez most sajnos nem lehetséges.


Pozitív: Nem igazán van, talán csak egy olyan dolog, ami talán nevezhető pozitívumnak. Amióta vannak a korlátozások, azóta haverokkal mindig nappali házibulikat tartunk. Ez azt jelenti, hogy úgy délután 1-2 körül szoktunk összejönni valamelyikőnknél (olyan 8-10 fő) és akkor piázgatunk, társasjátékozunk, karaokezunk, ilyesmi. Általában elég szép elhajlás a vége mindig. 8-ra otthon szoktunk lenni persze, de akkor már eléggé rommá piálva.

És itt jön a pozitívum: ilyenkor időben ágyba kerülök és abszolút nem szoktam másnapos lenni! :)

2021. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!