Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha néha irigykedem...

Mit tegyek ha néha irigykedem másokra?

Figyelt kérdés
Magammal sosem vagyok megelégedve, mindig van valami ami miatt másokat szerencsésebbnek gondolok magamnál. Van olyan ismerősöm, akit fél év után eljegyeznek, én meg hiába lehetek meg akármilyen jól a barátommal, engem meg még el sem jegyeztek több idő után sem. Valakit sosem szólítanak le a munkahelyen sem, én meg csinálhatok bármit, mégis van aki beszóljon. Van akinek még most is jut új kocsira, de én nekem meg soha nem volt annyi pénzem sem, hogy a jogsit letegyem.Meg tudnék még sok ehhez hasonló példát mondani.
2021. márc. 17. 14:41
 1/5 alletta ***** válasza:

leírtakból számomra az derül ki, hogy te nem néha vagy irigy, hanem mindig találsz valakit, akire akármiért/valamiért irigy légy.

nézz önmagadba, és találd meg azokat a jó tulajdonságaidat, amik esetleg másokban nem fedeztél fel. kicsit gondolkozz el életeden. biztos találsz olyan dolgokat, amik feldobnak, szebbé teszik mindennapjaidat.

2021. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Magammal sosem vagyok megelégedve"


Ez az irigység kulcsa mindenkinél. Mert ugye sohasem arra irigy az ember, aki nála "lejjebb" van valamiben... vagyis azt irigyli a másikban, amire maga is vágyik.


Ezeket az energiákat célszerű becsatornázni arra, hogy te is megszerezd azt a valamit, vagy neked is összejöjjön. Amit megtehetsz érte, tedd meg!


És hidd el, hogy rád is irigyek százak, ezrek a világban, a környezetedben ezért, azért, amazért.


"én nekem meg soha nem volt annyi pénzem sem, hogy a jogsit letegyem"


Biztos ezen kívül is sok hiedelmed van még.


Ezeken dolgozz. Ezek a "nekem soha nem lesz" kezdetű mondatok nem más, mint a te elképzeléseid a jövődről a pillanatnyi állapotod alapján.


Nem kőbe vésett igazságok, és óriási valószínűséggel torzak.

Tudom, mert nekem is voltak ilyenek.

Aztán megdőlt szinte az összes.

2021. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem értem mostanában miért lett megint ennyire "divat" az eljegyzés meg a gyerek, mintha szinte versenyre menne. Ezt leszámítva nem csak te vagy ilyen,én is sok mindenkire irigykedek...például akinek jobb kocsija van,jó barátnője van stb stb...szóval szerintem minden emberben vannak ilyen érzések.
2021. márc. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Emberek vagyunk Kérdező! Amíg nem teszel másnak keresztbe nem vagy jobb rossz ember.
2021. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Kedves Kérdező tettél érte hogy máshogyan legyen a kocsi ügyben? Mert ha nem teszel érte,csak itt írsz ilyen kérdéseket attól nem lesz,szedd össze magad!!
2021. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!