Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet félretenni havi...

Hogyan lehet félretenni havi 160-180 ezer forintból?

Figyelt kérdés

Ketten élünk a párommal a saját lakásában, ő jobban keres mint én, viszont én szeretnék félretenni mondjuk jogsira utána kocsira. Viszont ennyi pénzből lehetetlen. Legalábbis nekem nem sikerül,ezért szeretnék tanácsot kérni tőletek.

Havi szinten fizetem a telefon költségeimet, a kaját, tisztítószereket, ha kell. Valahogy mégis nagyon nehéz kijönni a pénzből. Munkahelyet most nem merek váltani a vírus miatt.


2021. márc. 19. 04:43
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Rakj félre 5000et minden hónapban, majd nézd meg, hogy hogy élsz. Emeld fel 5ösével, amikor látod, hogy megy.


Nem sok pénz ez. Nem könnyű.


Közös háztartásban lehet gondolkodni közös pénzmegosztáson is.


Munkahelyek meg vannak most is. És tanulni is lehet. Csak kérdés, hogy mik a lehetőségek? A saját ház röghöz köt.

2021. márc. 19. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Van egy app, a Revolut. Vannak jó funkciói. Az a lényeg, hogy tudsz venni egy bankkártyát,amit te töltesz fel pénzzel. Csinálhatod, hogy leülsz kiszámolni, hogy mennyit akarsz költeni maximum a hónapban, és ezt a pénzt átteszed a Revolut kártyára, és ha látod, hogy hogyan fogy, akkor kicsit máshogy osztod be, és sikerülhet spórolni. Illetve a revolutban van olyan, hogy beállíthatod, hogy minden bolti fizetésnél kerekítés fel az összeget 50-100 vagy forinttal, és ezt egy vásárláskor külön nem érzed meg, de egy hónap alatt észrevétlenül összespórol neked pár ezret.

Én ajánlom az appot, nekem nagyon bejön. Arra is jó, hogy ha mész valahova, akkor egy kis pénzzel feltöltöd és ha elveszítenéd, csak leveszed a pénzt az appon keresztül, és nem kell a hülye banki ügyintézés.


Nálunk még kajára megy el horrorisztikusan sok pénz. Annak az lenne a megoldása, hogy előre tervezünk, hogy mit akarunk enni, és bevásárolnánk előre egy hónapra, de a munkánk miatt ez nem nagyon megy nekünk.

2021. márc. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Én simán félre tudok tenni. A rezsit én fizetem, a hús szép-kártyámról megy, párom fizeti a kajabevásárlás jó nagy részét, én még a drogériás dolgokat, vitaminjaimat és termelői mézet veszek.

Nekem mindig sikerül havi 100-ast félre tenni.

2021. márc. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2%
Én is vehetek húst a szépkártyádról?
2021. márc. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is ennyi a bevételem, ha nem kéne albi díjat fizetni, akkor 50et félre is tudnék rakni havonta.
2021. márc. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Én is havi 5-10.000 forintot tettem félre. A bankkártyára nem gyűjtök, mert egyrészt mindig van valami sos helyzet amire leveszem, aztán sosem pótolom vissza, másrészt meg nem látom értelmét.


A Revolut sem rossz ötlet, de én kicsesztem magammal, minden hónapban veszek gépkocsinyeremény betétkönyvet és abban tartom a pénzem. Nyilván nem fogok nyerni, ellenben nem tudom elkölteni, mert macerás lemenni a bankba és pénzre váltani. :D

2021. márc. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#3 a szépkártya nem jár mindenkinek. Gondolom, ezt te nem gondoltad végig. Továbbá nem lehet bárhol húst venni rajta. És emellett béren kívüli juttatás, tehát ha azzal együtt nem tud megélni, mert többet költ, akkor sokat nem ér azzal, hogy te ezt csinálod. És ő nem tud a te kártyáddal vásárolni. Csak ennyi a mondanivaló, ami 0%ot ér. Köszi a lepontozást.
2021. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Különbség közted és köztem, hogy én nem személyeskedtem, nem kötekedtem és nem flegmáztam veled ellentétben. A saját tapasztalataimat írtam le, ennyi. Pont.

Miért volt jó belém kötni? Ettől talán jobb lesz neked vagy a kérdezőnek?

2021. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló módszerével értek egyet. Amikor megérkezik a fizetésed, tegyél félre 5 ezer forintot. A többit oszd be a hónapra.

A következő hónapban tegyél félre 10 ezer forintot és a maradékból élj meg. Majd emeld ezt így addig, amíg már egyértelművé válik, hogy nem tudsz több pénzt nélkülözni, vagyis nem tudod tovább növelni azt az összeget, amit félreteszel havonta.

Ezen felül én pl. azt vettem észre, hogy nekünk olcsóbb rendelni a kaját. Nem is feltétlenül azért, mert olcsóbb, mint megfőzni, hanem mert így jelentősen kevesebbet járunk boltba, nem kívánunk meg még egy kis ezt is, meg azt is és bizony ezen rengeteget lehet spórolni. Ha nem is ezzel a módszerrel, de mondjuk heti előre tervezéssel és egyszeri bevásárlással ez szerintem mindenkinek menne.

2021. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell minden felesleges dolgokra pénzt elkölteni, az egyik ismerősöm is hónapról hónapra mindig elköltötte a pénzét, amennyi csak volt neki. Kérdeztem hogy minek költeni hülyeségre pénzt miért nem tesz inkább félre. Azt mondta, hogy azért nem, mert ha esetleg meghalna, akkor nehogy már más töltse el az ő megkeresett pénzét.

Viszont akkor ne csodálkozzon, hogyha valami gebasz beüt,

akkor nincs semmi tartaléka.


Magyarán, ha nincs lehetőséged több pénzt keresni, akkor a kiadásait az kell csökkenteni. Csak értelmes és szükséges dolgokra költeni. Ha megvan mondjuk legalább fél egy évre elegendő tartalékod, akkor megint bővebbre engedheted a nadrágszíjat.

2021. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!