Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aspergeres fenőtt emberek...

Aspergeres fenőtt emberek miként kooperálnak a világgal?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttem rá, hogy elég sok közös van bennem és az aspikban.

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy miként lehet érvényesülni a világban.


Nagyon sokszor félreértenek. Bunkónak tartanak, amikor őszinte és érdeklődő vagyok.

Konkrétan pánik tör rám nagy társaságban.

Paresthesia egyre erősebb.

Ha valaki hátamhoz ér iszonyat érzések törnek rám.

Sosem érte, ha valaki viccel, vagy ironizál.

Sokszor átvernek, nem veszem észre mások hátsó szándékait.

Nagyon ritkán szólalok meg, de akkor nem lehet lelőni, mert végre kitör belőlem egy nagyon komplex összefüggésrendszer, amit el kell mondanom, hogy megértsenek. Általában az emberek nem fogják fel ezeket, így egyedül maradok.

2 emberen kívül senkivel nincs semmilyen kapcsolatom. Ők is külföldön élnek. (nem mintha ez baj lenne, mert hatalmas figurák, de ők is esőembernek hívnak)


Ezek tények, elvagyok velük. Ami bánt és nem tudom kezelni és ebben kéne segítség:

- Nem értenek meg az emberek

- Bunkónak tartanak az emberek

- Nem merek beszélgetni másokkal, ez a kettő miatt - már 2x vesztettem el állásom, mert az igazság nem tetszett a többieknek.

- Mostani főnököm kikészít. Állandóan szó szerint veszem, amit mond, de utólag mindig arra hivatkozik, hogy ironizált. Ennek konkrétan 1 hónapon belül vége, mert felmondásom töltöm emiatt. Addig meg egyszerűen nem figyelek rá, elengedem, bármit mond. De az új helyen félek, hogy ismét lesz ebből gondom.



2021. márc. 22. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Hát azért közel se lehetsz esőember ő nagyon súlyos autista. Egyébként én is autisztikus vagyok de nincs semmi mentális betegségem de picit én is furcsa viselkedésű vagyok. Sok ember előtt én is szorongok és lefagyok. Régen kívülálló voltam mert állandóan hülyeségeket beszéltem. Most egyetemre járok. Mikor bekerültem egyetemre arra gondoltam hogy ezt a gyerekes énemet félre kéne tennem mert így ki leszek közösítve. Azóta azért sokat komolyodtam mert rájöttem hogy én komoly is tudok lenni ha akarok. Azért most is rajtam van az autisztikus viselkedés de azzal kezelem hogy megpróbálok komoly lenni és így már egész jól eltudok beszélgetni az emberekkel. Régen nem szivesen álltak velem szóba.
2021. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Röviden, te rájöttél, hogy gimi után ideje felnőttesen viselkedni: komolynak lenni. Szóval te előtte komolytalan voltál.

Ez jó. Neked ez bevált.


Érdekel más is.

2021. márc. 22. 16:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Bírom, amikor valaki nem érti, hogy egy spektrum nem csak végletekből áll :)
2021. ápr. 9. 22:18
 4/4 anonim válasza:
100%

Nekem is voltak hasonló gondjaim még gimi előtt, de aztán rájöttem, hogy egész jól le tudom másolni az emberek érzelmeit és reakcióit, tudtam, kivel kell mindig egyetérteni, vagy kitől mit kell kérdezni. Így elég hamar megkedveltettem magam pár emberrel, és amikor elég szilárd lett a kapcsolatunk, időnként megmutattam a saját gyerekes oldalam, hülye vicceket mondtam, ilyesmi. Előny, ha sokat mosolyogsz, mindenkinek mondasz valami pozitívat (pl. milyen jó, hogy itt vagy, szép a ruhád, fodrásznál voltál?), rákérdezel az olyan dolgokra, amiket szemmel láthatóan szívesen csinálnak, nem mondasz ellent nekik, vagy ha nagyon más a véleményed, akkor hamar elfogadod az érveiket. Próbáld egy nagyon kedves, pozitív ember látszatát kelteni, aki mindenkit meghallgat, de ne légy túl erőltetett! Az iróniát úgy tudod felfedezni, ha megfigyeled a tekintetét és a beszédstílusát, ahogyan hangsúlyoz.

Remélem, tudtam valamennyit segíteni. Egy idő után ezek természetesség válnak, csak az elején nehéz :)

2021. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!