Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez social anxiety?

Ez social anxiety?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ez social anxiety?

Mindenki mellett visszahúzódóbb vagyok kivéve a barátaimnál... A tanár egy lány mellé ültetett aki tetszik de konkrétan mindig kihúzódok a pad szélére mert félek hogy valami rosszat fog mondani rám/rólam vagy hogy egyáltalán hozzám fog szólni.. Amikor több órán keresztül ültem mellette akkor picit izzadtam de közben összehúztam magam.. A barátnője szólt hogy ne legyek ilyen visszahúzódó mert azt fogja hinni hogy utálom.. Én próbáltam elviccelni hogy nem érdekel de belül mondtam hogy én próbálom.. Ezt azért kérdezem mert nem akarok elsőre ítélni.. Mert ez lehet szoc. félénkség is.. Köszi a válaszokat.



2021. márc. 23. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

A szociális anxiety az szociális szorongás. Az nagyobb tömegben jön elő, pl buszon, plázában, sétálóutcában, vásárban.


Te inkább egy kicsit introvertált gyereknek tűnsz, akinél természetes hogy a barátai körében bátrabb és nyitottabb, de erre most úgyis rátesznek a hormonok meg az érdeklődés a másik nem iránt.

2021. márc. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Ez inkább valamilyen szintű introvertáltság. Nagyon messze van a szociális szorongástól (az ott kezdődik ha pánikrohamot kapnál mert le kell menned a kisboltba stb) sajnos mostanában “divat” lett ez a betegség (aki pedig tényleg szenved benne azt nem veszik komolyan emiatt)...


Az írásod alapján elég fiatalnak tűnsz, és talán a lány is tetszik ezért vagy félénk mellette. Ne aggódj, a tinédzser korban mindenkiben felmerülnek ilyen dolgok, ilyenkor mindig túlgondolunk minden szituációt. Valószínűleg a lánynak is hasonló gondolatok vannak a fejében. Nyugi, nem fog megenni 😄

2021. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
A félénkség mióta introvertáltság? Bár az esetek jelentős részében a kettő együtt jár, attól még nem egymásból következnek. Attól, hogy valaki kevés társaságot igényel még nem jelenti azt, hogy folyamatosan szorong és leizzad ha van mellette valaki.
2021. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez nagyon kevés információ, hogy el lehessen dönteni. Látogass meg egy terapeutát, ő biztos meg tudja mondani.
2021. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!