Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol lehet kapni NYUSZIFA?...

Hol lehet kapni NYUSZIFA? Mióta van NYUSZIFA ez csak egy ilyen dekorációs móka, vagy régi szokás?

Figyelt kérdés

#nyuszifa
2021. ápr. 4. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hol lehet kapni NYUSZIFA?"

Nem tudsz ragozni?

2021. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te csinalod.

Vagsz nehany gallyat, vagy aranyvesszot, barkat, kifujod a tojast, kifested, raksz bele akasztot es raakasztod. Ennyi. De keszen is lehet venni akasztos muanyag tojast is, es minden evben ki lehet rakni.

2021. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Véletlen kitöröltem..
2021. ápr. 4. 13:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, de engem a szokás létrejötte érdekelne... :)
2021. ápr. 4. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

A Németországban kialakult szokás, mely szerint húsvétra a fák ágait és bokrokat tojásokkal díszítik fel, sok évszázados hagyományra tekint vissza, bár a hagyomány eredete már a homályba veszett. Minden bizonnyal azzal hozható összefüggésbe, hogy a tojás a világ minden táján az élet egyik ősi szimbóluma.

A tojásokat a kerti fák és bokrok ágaira aggatják, illetve a levágott és a lakásba behozott faágakra. Bár a szokás leginkább Németországban és Ausztriában elterjedt, más, német befolyással rendelkező országokban is fellelhető. Ezek között van például Ukrajna, Lengyelország, Csehország, az USA-beli Pennsylvania egyes területei, de Magyarország is.

2021. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

És én még azt hittem, hogy ezt én találtam ki.

2021. ápr. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!