Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó az, hogy a bűnözők...

Miért jó az, hogy a bűnözők börtönben vannak ahelyett, hogy hasznos munkatáborban dolgoznának?

Figyelt kérdés

Főleg a magyar börtönök a legrosszabbak. Ezeknek ez semmi, ülnek 2-5-6 évre, aztán szabadulnak és csak erősebbek elsznek. Egy luxus szálloda edzőteremmel. Semmit nem kell csinálniuk, ingyen kaját kapnak, ráadásul az adófizetők pénzéből. Ezek mindenkit ismernek, többszörös lopásért, rablásért, késelését leültetnek egy huszonéves c*gányt, aztán már tudja melyik börtönbe megy, ahol van 20 ismerőse. Okosabbak, ügyesebbek, rosszabbak lesznek a börtöntől.


Sokkal jobb lenne, ha működnének munkatáborok. Így mindenkinek elmenne a kedve a bűnözéstől. Dolgoznának napi 12 órát minimum egy őrzött munkás építkezésen és hasznos lenne amit csinálnának. Nem kéne fenntartani, mert csak szerszámok kellenek, ruhának valami rongyot kapnak, enni meg napi 1x kapnak. Ezt csinálják szünnapok nélkül 10 évig, máris elmegy a kedvük tőle.


2021. ápr. 9. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem tom, de én is kihajtanám mindet lapátolni.
2021. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, de szerintem is jobb lenne, hogy a semmittevés helyett valami hasznosat csinálnának. Mehetnének bányákba vagy robotolni, így csak pénzkidobást jelentenek.

Sokkal jobb elriasztóbb lenne, egyetértek.

2021. ápr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ők csinálnák a sok futballstadiont?
2021. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem. nem így értem a munkát. Hanem úgy, ahogy 2-es írta. Mehetnének bányákba dolgozni. De nem ám halálra dolgoztatni, mint recsken, de azért ne egész napos lustizás, meg edzegetés legyen.

Miben változik így az életük? Lecsukják őket, egy 4x4-es cellában ülnek egész nap, meg 30 perc levegőzés. SEMMIT nem csinálnak. Oké, eljárnak köcsögözni, varró szakkörre, hog majd az lesz a szakmájuk, meg szabadulás után kukásnak például, de 90%-uk visszatér a bűnözésbe. Ha tudná mindenki, hogy HA bűnözöl, akkor olyan keserves szenvedés vár rád, hogy inkább megdolgozik érte még a legaljasabb c*gány is.


Ez csak akkor lenne jó, ha közben hasznosat is csinálnának, pl bányában dolgoznának. Vagy valami építkezésen, gyárban. Kőkemény fizikai munkát. Ha nem csinálják, akkor ott a korbács. Így is van sok liberális, aki még a börtönt is ellenzi a bűnözőknek, nem tudom ahhoz mit szólnának :(

2021. ápr. 9. 11:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg sokkal több felügyelőt kellene alkalmazni, és ez annyira megdobná a költségeket hogy már nem érné meg.

Plusz az EU is elkezdene valszeg problémázni a jogállamiságról ezzel kapcsolatban is, és milliós kártérítések járnának a fogvatartottaknak.

2021. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5: hát igen ez lenne a legnagyobb baj. Kártérítés, jézusom. Még mit nem!

Örüljön, hogy nem lövik agyon, vagy nem kerül szibériába :D

Amit elvett a társadalomtól vissza kell adnia. Le kell dolgoznia magyarán. Ha ingyenéló lopkodós sz*rházi, akkor dolgozzon! Még ezeknek támogatás, meg kártérítés. Beteg a világ.

2021. ápr. 9. 12:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoznak amúgy. Akik nem annyira veszélyesek, azok például ebédet szolgálnak fel a társaiknak, onnan tudom hogy voltunk börtönben.
2021. ápr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jogos a feltevés, de a szökés kockázata is jelentősen megnő, ha pl. kivezénylik őket autópályát építeni. Aztán, ha egy-kettőt meg le kell lőni emiatt, akkor még az őrök meg a börtön magyarázkodhat.
2021. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7: hát azért az ebéd "kiszállítása" nem hiszem, hogy olyan nagy megbánást keltene bennük, mint a 4 óra alvás utáni egész napos ásás, csákányozás a tűző napon
2021. ápr. 9. 13:43
 10/10 anonim ***** válasza:
34%
A sok sz.arházit azért nem dolgoztatják, mert a világ liberálisai megennék azt az országot, ahol ilyen történik. Mallorkán mutattak egy börtönt, ami állítólag Európa legmodernebb börtöne. Egyszemélyes cellák fürdőszobával, TV-vel, konditerem, uszoda, stb. Mint egy szálloda. Ez kell a sok tetűnek!
2021. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!