Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kaptam egy védettségi igazolás...

Kaptam egy védettségi igazolást egy telefon alapján?

Figyelt kérdés
Beszóltam az orvosomnak pár hete, hogy haza küldtek munkából, mert a gyorstesztem pozitív lett. Csináltunk hivatalos tesztet, ami negatív lett. Persze, addig itthon voltam pár napig. Kaptam egy védettségi igazolást, de nekem ez furcsa, hiszen hivatalos pozitív tesztem nem volt. Most akkor ez hogy működik? Én örülök, hogy kaptam ilyet, de egyáltalán nem biztos, hogy tényleg covidos voltam. Ez senkit sem érdekel?
2021. ápr. 9. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Fejetlen az egész rendszer, azt se tudják mi van. Valószínűleg arról szól az egész, hogy valamelyik haver elvtárs cége nyomja a kártyákat, állami megrendelésre. Az egy hetes halottnak is küldtek ki védettségi igazolványt.
2021. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elvileg ilyen nem fordulhatna elő, csak az első oltás után (ami amúgy abszolút hülyeség) vagy igazolt COVID-fertőzés esetén kaphatnál igazolást. Persze amilyen kaotikusak a nyilvántartások, a gyakorlatban bármi előfordulhat...


Van érvényességi idő az igazolványon? Ha igen, akkor a nyilvántartás szerint igazolt COVID-os voltál, ha nem, akkor pedig megkaptad az oltást.


Ha regisztráltál oltásra, akkor mindenképpen írj az adatvedelem@neak.gov.hu címre, hogy annak ellenére kaptál igazolványt, hogy se oltott, sem fertőzött nem vagy, mert különben hátrébb kerülsz a sorban!

2021. ápr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

@19:13


Elvielg az sem fordulhatna elő hogy egy hete halottnak védettségi igazolványt küldjenek ki. Még is megtörtént.

2021. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van rajta érvényességi idő.

Oltásra nem regisztráltam.

Igen, valószínűleg igazoltnak vettek, csak érdekes ez nekem, hiszen csak gyorstesztjeim lettek pozitívak, pcr negatív. És abból sem kellett újat csinálnom, rögtön visszaengedtek dolgozni. Érdekes.

2021. ápr. 9. 19:18
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: Volt "hivatalos" gyorsteszted (OMSZ, háziorvos stb.) is a munkahelyin kívül? Én azt tudom elképzelni, hogy volt egy pozitív gyorsteszted, ami bekerült az EESZT-be, de vettek mintát PCR-hez az pedig negatív lett (kis százalékban lehet fals pozitív a gyorsteszt). A védettségi igazolás kiállításakor pedig egyszerűen egy olyan lekérdezést futtattak, hogy kinek volt valaha bármilyen pozitív tesztje - neked meg volt, úgyhogy automatikusan postázták, még ha a PCR cáfolta is egy nappal később.


#3: Ilyen eset sajnos még a leggondosabban vezetett nyilvántartások esetén is előfordulhat a nyomdai és postai átfutások ideje miatt. Mondjuk gyanítom, hogy mi azért távol vagyunk a leggondosabbtól...

2021. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak munkahelyi gyorstesztem volt és ezt az orvosnak is jeleztem. Pozitív lett egy pénteki, utána hazaküldtek. Hoztam haza egyez, amit szombaton magamnak csináltam és negatív lett. Ezért hétfőn mehettem, addig nem szóltam a dokinak,de hétvégén azért nem mentem sehova. A hétfő reggeli ismét extra halvány pozitív lett. Aznap lett levéve a pcr, amit másnap küldtek csak be... Az is munkahelyi, szerdán jött a negatív eredmény. Csütörtökön már dolgozhattam ismét, addig persze itthon voltam. Szóval semmilyen hivatalos tesztem nem volt pozitív.
2021. ápr. 9. 19:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg az eeszt.gov.hu oldalon (ügyfélkapus belépésre és TAJ-számra van szükség), hogy milyen teszteket és ellátásokat tartanak nyilván rólad! Ha itt sincs egyetlen pozitív sem, akkor egészen érthetetlen, miért kaptál védettségi igazolványt. Lehet, hogy Manyika elgépelte a TAJ-számot, és éppen a tiédet írta be...


Mindenesetre regisztrálj oltásra és vigyázz magadra!

2021. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Adnak boldog boldogtalannak. A foci EB a lényeg! Borzasztó ami megy...
2021. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kártyabiznisz lehet amúgy. Nagyon hasonlít a horgászkártyára, annak se sok értelme van.
2021. ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!