Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történt Bustával és a nagy...

Mi történt Bustával és a nagy RTM kultusszal? Már nem is emlékeznek rá?

Figyelt kérdés
Én 6 éve érettségiztem, jó rég... még emlékszem hatalmas sztár volt akkor a Busta, ha nem tudtad mi van körülötte meg milyen klipje jött ki éppen akkor már cink voltál. Volt nem egy hülye, aki pitbullt meg szöveg részletet tetovált magára. Engem akkor se érdekelt nagyon meg most se, csak emlékszem, hogy sokan teljesen bele voltak buzulva a gengszterkedésbe, de azóta egyre kevesebbet hallottam róla. Persze lehet, hogy csak felnőttem közben.

2021. ápr. 10. 01:22
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg nagy sztár volt. De csak volt!

Szépen felépített magaköré előadókat, de azok egy idő után kiléptek. Mondhatni, teljesen jogosan. Állítólag nem volt a legjobb “főnök”. Meg a felépített előadók egyszerűen a fejére nőttek, népszerűbbek lettek.

Ma még tolja, de miután az AK26 is kilépett, már nagyon leáldozóban van. A népszerűbb zenészek közül SENKI nem áll szóba vele. Tengődik.

Teljesen szétesett, így múlik el a világ dicsősége...

2021. ápr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én azért sajnálom őt. Nem volt soha hiteles meg nyilván üzlet volt számára az egész, de láthatóan mégis mindent feltett erre. Pár éve mindenhonnan ő folyt most meg senki le se sz*rja.
2021. ápr. 10. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Én úgy gondolom, hogy vannak zenéi, amik értelmesebbek, jobbak, mint a manapság felkapottak. A mai AK26, BSW, Missh szintjét simán felülmúlja, nagyobb figyelmet érdemelne, mint azok. Ez a Busta már nem az, mint régen. Ez már tűrhető. Sajnálom, hogy hova került, látszik, hogy benne van a szive-lelke az RTM-ben. Nyilván a balhéi sodorták oda, ahol most van, tényleg nem volt szép, ahogy gyakorlatilag lenyúlta más előadók pénzét, de valljuk be, sokat hozzátett a magyar raphez. Nélküle nem lett volna Kamikaze, AK26, Essemm, Kamion

Egyébként a minap jött ki az új zenéje, a Nyomom a gázt. Egész jó lett, tetszik a ritmusa és a szöveg is elmegy.

2021. ápr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt látom nála, mint anno Mohamennél, pontosan azt az karriertutat. Moha kezdte egy nyálpop fiúzenekarban, amiből kinőtt önálló előadóvá, műfajt is váltott. Busta nem váltott ugyan műfajt, de ő is "bekeményített" és sikeres lett szólóként.

Mohának nem sikerült soha igazán berobbania, a közvéleménybe biztos nem, de szerintem a rap szcénán belül is csak egy szűkebb réteg volt kíváncsi rá (ez a leszakadt, bűnüző-roma utcagyerek réteg). Busta sem robbant be soha, közmédiába nem hívták egyszer sem, rapen belül pedig leginkább a tizenéves, éretlen, de azért jómódú hülyegyerekeket tudta megszólítani a kamu gengstzterketéssel, amíg szájon nem vágták a Westendben.

Moha is feléptett egy saját "családot" (DaFlava), ami mint írtam igazán nem volt soha népszertű, viszont számos előadót tett utána sikeressé: Dopeman, OglyG, Tyson, "Interfunk" és ugye maga Busta is, akik később mind meghatározóvá váltak.

Busta is megteremtette a saját casládját, RTM, amiből számos, ma meghatározó alak nőtt ki, akiket felsoroltál.


Érdekes ezt így végignézni, én azért remélem, hogy Bustát nem éri hasonló vég, mint Mohát, láthatóan mindketten feltettek mindent a rapre, és végül rajtuk kívült mindenki profitált a munkájukból, csak igazán ők nem.

2021. ápr. 19. 00:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más, mint Moha.

Mohának egyszerűen a kiadók nem adták ki a cuccait, hiába ölt bele felfoghatatlan összegeket, és magán kiadásba kellett, ami igy nem jutott el sok helyre, a pénze meg csak ment, mint az állat.

Akkor teljesen más világ volt, hiába volt kiadója, interjúk, tv, rádiókba nem igen tudta eljuttatni a zenét.

Van fent z+ os interjú is, elmond mindent.

Magánélete meg a drog elvitte a többit.


Busta ezzel szembe az általa kritizált és lenézett Dopeman és Fankadeli útjára lépett.

Minden nagy sztárral együtt volt, solo nem ment, közösök nagyon, de mivel összeveszett mnidenkivel, beszólt mnidnekinek akinek tudott (rapszakma számok pl.) igy tulajdonképpen magára maradt.

Fiatalokat már nem tudott épiteni, mivel mnidenki tudta a sztorikat róla, igy eszük ágába sem volt az rtm be menni már.


Meg a Wanted, Escobar előtt ő felépitette ezt a stricy, pitbull keménykedős főnököt, aztán amikor nem mert odaállni senki elé akik nem beszélni akartak, hanem lerendezni a szemtelen beefeket, sokan rájöttek, hogy full kamu pl. én is.

Voltak interjúk, ahol még ő mnodta, hogy szégyen, hogy senki nem mer kiállni bokszolni vele kb. 2010 környékén.

Utána már ő nem szereti az erőszakot, ő nem bokszol rappel stb. túl sok hazugságba belebukott.

Della mc is mnodta aki volt rtm tag, hogy ingyen haknik, weblapok, cd, semmiből nem látott 1 ft ot se.

Azóta meg többen is panaszkodtak pénzre ak26, kingbj stb. szóval kibukott ez is...


Kiismerték az emberek, a rapperek, mindenki.

Nem cseszhetsz ki mnidenkivel következmények nélkül, meg nem hazudhatod mindig, hogy sose te kezded a marogatást.


Ezer éve még Rhino is elmnodta, hogy rtm csoprotba irogatta a Busta, hogy nézettség miatt be kéne marni valakit...


Sok sok sok ilyen kis apróságból felépült a nagy kép róla. Egy kamu, marogatós, nézettséghajhász kibirhatatlan ember.


Ezt már 2010-12 ben is mnodták róla, csak senki se hitte el. Azóta még 10-12 elég nagy mc mondta róla ezt, aztán csak elhitték nagynehezen. Ak, hibrid, esco, awful, wanted stb.

2021. ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dream9910 válasza:

#3 válaszoló

Essemm nem lenne nélküle ? Ugyan miért ? Ne nevettess.. már rég elismert/ismert volt mikor ok ketten kollaboráltak.

2021. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
Én nagyon szeretem mai napig a bustát és az rtm régebbi zenéit :c
2022. júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!