Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak olyan legális szakmák,...

Vannak olyan legális szakmák, ahol nem hátrány az, hogy nő valaki? Vagy van olyan szakma a modellkedésen kívül, ahol előny, hogy nő? Többet keres, mint a férfiak, csak azért, mert nő?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 11. 18:15
1 2
 1/12 Metionin ***** válasza:
98%
Kisgyerekekkel foglalkozó szakmák, pl. óvodapedagógus. Magyarországon még nem megszokott ha valaki férfiként végez ilyet és nehezebben veszik fel mint egy nőt. Illetve sokan szívesebben mennek nő nőgyógyászhoz mint férfihoz. Fizetésben szerintem nincs ilyen hogy ugyanabban a szakmában a nő keressen többet.
2021. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem egészen tudom erre mit mondjak ugyan is az a cég ahol én dolgozom ott az ügyvezető igazgató nő. És nála többet senki nem keres. Szóval ha női egyenjogúsági kérdésnek szánod, akkor itt egy példa, ahol is bebizonyosodik, hogy kemény munkával egy nő is a férfiak felé nőlhet.
2021. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ápoló(nő). Már a neve is azt suggalja, hogy inkább női hivatás. Én annak tanulok, nagyon kevés ápoló fiút ismerek, de ők szerencsére nagyon elhivatottak, lelkesek.
2021. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Bébiszitter. Emlékszem a Jóbarátokban is volt egy rész, ahol Rachel és Ross egy férfi bébiszittert vettek fel, aki jól végezte a munkáját, végül mégis megszabadultak tőle, mert furcsa volt. Szerintem ez a hozzáállásmód még ma is él, eleve nem szívesen hagyod rá a gyermeked egy idegenre, na még ha az az idegen egy férfi...

Egészségügy néhány területét nők dominálják. Vérvételi területen dolgoztam, ott a dolgozók 95%-a nő volt, a vezető pozícióban dolgozók is.

2021. ápr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek előzőekkel, de kiegészítem őket.

Védőnő. Ebben nincs is szavunk férfira.

Műtősnő. Elvileg simán lehetne férfi is, de egyet sem ismerek.

Kozmetikus. Te el tudnál képzelni férfit ebben a szakmában?


Vannak területek, ahol egyszerűen jobb szeretik a nőket, pl. HR-esként.

Call centeresnek, ügyfélszolgálatosnak is jobbak a nők, mert jobban bírják a bunkó ügyfeleket kezelni.

2021. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
95%

5. Kozmetikuson pont gondolkodtam utólag én is, abból még hírét se hallani férfinak. És férfi körmös, szempillás stb. sincs szerintem.

Műtősnő az nem a simán műtőssegéd? Mert olyat ismerek férfit, bár biztos kevés van.

2021. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem, a műtőssegéd és a műtősnő két külön beosztás!


A műtőssegédek kizárólag férfiak, mert ők hozzák le a beteget, amibe beletartozik, hogy át kell emelni az ágyról a műtőasztalra - majd a végén vissza. Ill. ha használnak röntgenberendezést a műtét közben (ami pl. baleseti sebészeknél nagyon gyakori), akkor azt is ő tologatja a megfelelő helyre.

A műtősnő az, aki a műtétet végző (=operatőr) orvos keze alá dolgozik, ő adogatja neki, amit kell.

2021. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
95%
7. Ja értem, nem tudtam. Csak rémlett hogy mindig férfiak hurcolásztak a kórházban meg raktak fe-le a hordágyra. Műtősnőt akkor ezek szerint még nem láttam.
2021. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
striptease-táncos
2021. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%

A nők csak alja munkákban jók: ügyfélszolgálatos (de nem azért, mert jobban bírnák a bunkó ügyfeleket, hanem azért, mert nekik a bunkó ügyfelek jobban visszaszólnak). Ott van a titkárnő, takarítónő, aszisztens, prostituált, bártáncosnő, stb. De így sem keresnek többet, mint a férfiak. Egy férfi mindig többet ér a munkaban.

Igen, lehet egy nő is vezető, de 3x többet kell tennie érte, és mindig megkérdőjelezik, hogy hogyan került oda (biztos lefeküdt valakivel, stb.)

2021. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!