Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Örültök neki, hogy jövőhét...

Örültök neki, hogy jövőhét szerdán kinyithatnak a vendéglátósok teraszai?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 11:46
A kérdező szavazást indított:
Nagyon örülök neki, már rég kinyitottam volna
Örök neki, végre élhetem az életem
Jó, hogy teraszosan működhetnek, de annyira nem örülök neki
Nem örülök neki
Nagyon nem örülök neki, szerintem rossz ötlet
Ezek teljesen megőrültek? Sokkal jobban be fog robbani a járvány
71 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Igen, de nem azért, mert ne bírtam volna ki anélkül, hogy kiüljek a teraszra, hanem mert ez a nyitás azoknak a megélhetését segíti, akik már több, mint 1 éve bizonytalanságban kell, hogy éljenek. Alapvetően itt 2 dolgot kell szerintem figyelembevenni:


-1. Ha valakit az adott szolgáltatás (éttermek, koncertek, konditermek, strandok) nem is érdekel, attól még mindenki mást, akinek ez kikapcsolódás, igen. Márpedig mindenki saját kikapcsolódása ugyanolyan értékes és nem lenézendő csak azért, mert nem egyeznek az elképzelések. Az utóbbi időben főleg, de már régebben is gyakorlatilag mindenféle felelőtlen gyilkos hülyének el lett az illető hordva, ha olyat létesítményt szeretne nyitni, ahol azért a biztonsági előírások betartása mellett századannyi veszélynek van akárki kitéve, mint mondjuk az iskolákban, vagy a nagycsaládos IKEA bevásárlásnál, vagy épp a játszótéren.

-2. Ahogy előbb írtam, sok dolgozónak ez a napi, heti, havi megélhetése, akiknek ugyanúgy van családjuk, gyerekük, kiskedvencük, akik vagy amik élni, enni szeretnének. Nem lehet azt mondani, hogy "bírják még ki hónapokig, mit reklamálnak", hiszen mindenki megélhetése ugyanolyan fontos.

2021. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%

Igen! Örülök! Végre mehetünk italozni a haverokkal. :D

Bár mi eddig is jártunk, de most már legalább kint is lehet ülni ha jön a jó idő és nem kell sunyiban bezárkózva bulizni... :D

2021. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%

Nem örülök neki, sokkal jobb megoldás lett volna, hogy átvállalja az állam a költségeiket, és teljes kompenzációt kapnak. Szerintem túl hamar nyit az ország, és vissza fog ez még ütni.

Mondom ezt úgy, hogy én is ki vagyok már készülve ettől az egésztől.

2021. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%

Hamar nyitunk, bár én ezt a kisebb gondnak látom. Inkább csak szar, hogy előtted lesz a sok proli piás nyomi. Eddig otthon voltak. Jobb volt úgy.


Már nem vagyok sulis, de ahhoz tudom hasonlítani, mintha egy évre minden bully elment volna máshova, aztán visszajönnek, és látod, hogy semmi nem változott, az élet szar.

2021. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%

Tök mindegy. Ha kinyitnak arra fogják a 4. hullámot, ha nem nyitnak, akkor meg arra.


Most kinyitják az alsós gyerekeknek az iskolát, aztán meg bejelentik hogy húha, be kell oltani a gyerekeket mert az iskolából viszik haza a covidot.



Logika.


De pluszba az a logikai bukfenc sem érdekel semelyik oltás mániást hogy az oltottak ugyanúgy fertöznek. (Ergo ugyanúgy haza viheti a gyerek a fertőzést beoltva is, holott a gyereknek nincs szüksége védetségre + aki otthon be van oltva az védve van, vagy akkor minek oltott? ergo: beoltjuk a gyereket feleslegesen mert a szakember azt mondta mer húha de okos, meg mer tudjuk ami a földön van az mind szemét és amit a TV-be mondanak az mind igaz, nálunk idén is volt a télapó az igazi! És máskor a fogtündér a párnám alatt hagyott egy tizest ...) Ez lényegtelen. Az a lényeg amit a TV-be mondanak, a többi meg csak össze esküvés elmélet.

2021. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

Állami támogatás kell az érìntett szektoroknak.


Nyitást elfelejteni, felesleges üzleteket visszazárni


Vendéglátásban dolgozok. Érdekem a nyitàs. A megoldàs viszont nem ez. A 3. hullam miatt a kórházak még mindig az összeomlás szélén. Sokan halnak meg abba is, hogy a covid miatt nem kapnak megfelelő ellátást. Sőt már a covidba is rengetegen. Értem én, hogy mindenkinek elege van, de szerintem júniusig várni kéne. Az idei nyár meg reméljük felsőbb körökben a normális előkészületekkel fog telni.

2021. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

Nekem nem oszt,nem szoroz,most megvagyok enélkül is.

Mondjuk ez egy minimális enyhítés,csak ettől nem fog berobbanni újra a járvány.

2021. ápr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

A plázák visszanyitása nem minimális enyhítés, a teraszok visszanyitása igazából önmagában nem veszélyes, de ez a lépés utcára vonz mindenkit. Sokkal több lesz a kontakt. Az iskolák kinyitása pedig elképzelhetetlen számomra, hogy merülhet fel. 40%-ról 90%-ra emelkedett a covid részlegen az elhalálozás azok között akik lélegeztetőgépre kerülnek, és ez nem az idős, krónikus beteg korosztály. Ők meg nyitnak...


Fizetett távollét minden családban az egyik szülőnek

Állami támogatás minden szolgáltatásban dolgozónak (legyen az étterem, fodràsz, edzőterem...)

Akik az èrintett szektorokban dolgoznak bejelentett lakcímüktől távol albérlet támogatàs

Az étterem tulajdonosok a kiesett bevételeik alapjàn kapjanak támogatást

Szivàrogtassanak vissza szépen valamit az éveken át fizetett nyeresègi adóból

Támogassák a bèrleti díjak kifizetését.


Adózó embereknek ezeket biztosìtani kötelessége lenne a kormánynak

2021. ápr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 everlight ***** válasza:
0%
inkább a strandok nyitnának meg a mozik
2021. ápr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#9

A mozik, színházak, hotelek majd májusban, hogy a haveroknak legyen lé.

A strandok és minden más majd júniusban, hogy még több lé legyen a haveroknak.

2021. ápr. 17. 09:50
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!