Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet a halogatásról...

Hogy lehet a halogatásról leszokni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 25. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Majd később elmondom, most nincs kedvem.
2021. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de vicces valaki, csak haszontalan
2021. ápr. 25. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Kezdésnek pl.: a kérdésed előtt megnézed, ezt már hányszor tették fel mások...
2021. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A halogatásról úgy lehet leszokni, hogy nem halogatsz. Ennyi a történet.
2021. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hasonló, mint nálam a késés. Időben kell elindulnom, hogy odaérjek, mint ahogy időben kell elkezdenem valamit, hogy kész legyek vele. Akaraterő, és új szokás beépítése, szerintem nincs rá külön módszer.
2021. máj. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van, aki szerint a legnagyobb, legnehezebb, legutálatosabb feladattal érdemes kezdeni, mert azt utálod legjobban és ha azon túl vagy, akkor már csak könnyebbek és jobbak jönnek, amiket jobban élvezel, ezért kevésbé rettentenek el.

Viszont mások szerint pont a kisebb, könnyebben elvégezhető feladatokkal érdemes kezdeni, mert azokhoz kevésbé kell az elején erőt venned magadon és aztán a sikerélmény visz tovább. Szerintem legjobb a nagy feladatokat sok kicsire felbontani.


Minél inkább halogatsz, érdemes annál kisebb, könnyebben teljesíthető lépésekre bontani a feladatot. Néha már a feladat mérete miatt sem fog bele az ember, mert akkora falat egyben. Viszont, ha felbontod apróbb, könnyen elvégezhető lépésekre, azok mind könnyen kivitelezhető részelemei, amikből kellően sok ilyen apró lépés egy idő után el fog vinni oda, hogy végül az egész nagy feladatot elvégezted. A legnagyobb utazás is csak egymás utáni lépések sorozata. Ha a végcél távolságára koncentrálsz, könnyen feladod, mert leküzdhetetlennek tűnik a távolság. Ha a végcélt csak az irány miatt veszed figyelembe, de utána már csak az egymást követő lépésekre koncentrálsz a távolság helyett, akkor könnyebben leküzdhető.

Minél könnyebben elvégezhető egy feladat, annál kevésbé akarod halogatni, inkább megcsinálod. Ha egy meg van és kihúzod a listáról, akkor jöhet a másik. Minél több tennivalóval haladsz, annál jobban érzed, hogy eredményeket értél el. Ez pedig inspirál, hogy még többet csinálj, így könnyebb lendületet szerezni, aztán már sodor a flow.


Érdemes lehet a feladat listákat az alapján csoportosítani, hogy milyen helyhez (pl. iroda, műhely, konyha, stb), vagy eszközhöz (pl. számítógép, szerszámok, stb) kötődnek, ha csak ott/ezekkel lehet elvégezni őket, így ha nem ott vagy, akkor elő sem veszed, mert úgysem tudod őket megoldani, viszont ha máskor jut eszedbe egy új feladat, akkor fel tudod írni arra a listára, amin majd keresned kell, ha épp olyan helyen leszel, hogy tudsz is haladni vele.

Másik fontos csoportosítási tipp, hogy várható időigény szerint írj listákat, így ha van 5 perced, akkor nem a fél-egy órásak közt kell megkeresned, hogy mi fér bele az idődbe és ha vannak hosszabb időt igénylő feladataid, akkor nem a rövideket kell sorban ritkítanod, amikor a nagyobb feladatokra is volna időd.

2021. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!