Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi magyarok miért nem vagyunk...

Mi magyarok miért nem vagyunk képesek SEMMI eredetivel előállni??

Figyelt kérdés

Az évek során ez volt a megfigyelésem. Amikor nyugaton fiúbandák voltak nekünk is lettek. Amikor technobanda volt szőkített hajú frontemberrel nekünk is lett. Amikor tehetségkutató meg valóság-show volt odaát nekünk is kellett. Még sorolhatnám. Humoristáról is tudok aki George Carlin hazánkban nem ismert rutinjait koppintgatta, ráadásul még vicces se volt a végeredmény...

És itt a legújabb. Nemrég ráleltem egy magyar youtuberre (már nem tudom a nevét) aki bűnügyi rejtélyekről beszél miközben sminkeli magát. Mondom fura kombináció de meg kell adni eredeti. Hát nem az mert rátaláltam Bailey Sarian-ra akivel kapcsolatban (a nézettsége alapján) nehéz elhinni hogy hazánk youtuber lánya ne hallott volna róla.

Ennyire nincs fantáziánk? Vagy kétségbeesetten próbálunk nyugattá lenni miközben elfelejtjük hogy nyugatnak lenni részben azt is jelenti hogy kreatívnak kell lenni mert nekik nincs kiről lesni?

Vagy a kudarctól rettegünk (abnormális mértékben) és mindig biztosra megyünk amikor csak lehet, a már bevált utat járva?



2021. ápr. 28. 17:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%

#3

A YouTuben is van normális tartalom🙃


Lásd: Tanulom magam, Az okos az új szexi, Ideológiák tárháza, Űrkutatás magyarul, Hogyan működik..., stb...

2021. máj. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Feltaláltuk a rubik kockát, a lángszórót, és mi küldtünk fel azt hiszen először mikro műholdat(talán ez a neve) ami elektromos szomogot méri a Földön. A golyós tollat. De ha körbe nézel a neten tuti találsz még egy rakás dolgot
2021. máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Értem hogy golyóstoll meg Rubik-kocka és a többi. Az utóbbi 20-30 évre értettem a dolgot. Mindig csak másolunk. Ami még hirtelen eszembe jut az az Egy rém rendes család Budapesten. Az összes részt egy az egyben másolják, poénokkal, mindennel. Ki volt az aki azt gondolta ez egy jó ötlet? :D Vagy már a 90-es években a talk-show-k. Mióta láttam egy David Letterman Show-t nem tudok ugyanúgy nézni Fábry-ra és Friderikuszra.

A Mónika-show pedig :D kiköpött Jerry Springer.


#4

Kulturálisan értem a dolgot, nem politikailag. Az hogy mennyi cukorgyárunk stb. maradt az egy másik téma.


#5

[link]

Ebben mindkét politikai oldal ludas, Magyarországon egy olyan rendszer van (mindkét oldal segédletével) amely bármely harmadik lehetséges utat igyekszik kizárni. Ebből egyik oldalon se fog igazán jó kormány születni mert elég a jelölteknek ha a másik pocskondiázásával töltik az időt konstruktív munka helyett. A magyar politika terén (ha már felhoztad) mesterségesen tartják fenn az eredeti ötletek és megoldások hiányát. Tulajdonképpen egybevág a kérdésemmel (bár tényleg nem a politikára gondoltam amikor kiírtam hanem művészetre, közéletre stb.).


#8

Először is tisztelet amiért az eredetiség a célod. Nem csak a mai zenét vettem figyelembe, már hosszú évek (évtizedek) óta látom hogy sokan igenis koppintanak nyugati dolgokat. Talán azért ők tűntek fel nekem leginkább mert sajnos ők a legesélyesebbek a sikerre és befutásra, ez viszont a szórakoztatóipart jellemzi.

2021. máj. 1. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!