Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történne, ha kevernék a...

Mi történne, ha kevernék a különböző COVID vakcinákat?

Figyelt kérdés
Pl elsőre Sinopharmot kapott az illető de egy hiba miatt 2.-ra pedig Pfizert (valós sztori).

2021. máj. 4. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idő telt el a két oltás között? Ha egy oltás első adagjára allergiás reakciója van valakinek, akkor is kaphat másik fajtát később, csak el kell telnie bizonyos időnek. De akkor viszont a másik fajta nem a második adagnak számít. Nem lehet, hogy ez volt ismerősödnél is?
2021. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, állítólag úgy is hatásosak, habár az a szerencsésebb, ha nem keverik. De vannak országok, ahol keverik is (nem tudom már, hol, de régebben hallottam a híradóban)
2021. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan kísérlet, amiben Pfizert kevernek Astrazenecával, még nincs eredménye. Elvileg ugyanolyan hatásos, vagy akár hatásosabb is. Németországban a fiatalok, akik elsőre Astrazenecát kaptak, másodikra mrns vakcinát kapnak a vérrög képződés veszélye miatt.

A Sinopharmot nem tudom, hogy lehet-e keverni. Elképzelhető, hogy ebben az esetben szükség lesz mégegy Pfizerre. A háziorvostól kéne tanácsot kérni.

2021. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy 28 nap után ment el eredetileg 2. kínai oltásra viszont egy hiba miatt Pfizert kapott helyette és ezért kell egy 3. is ami szintén Pfizer lesz.

Egyébként mennyi időnek kell eltellnie hogy másikat kaphasson valaki, hogy működik ez ha szabad kérdeznem?

2021. máj. 4. 13:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Minden oltásnál más, hogy mennyi időnek kell eltelni a második oltásig.

Astra Zeneca esetében a leghosszabb ez az idő, kb 2, 2,5 hónap, a többi oltás esetében kb 3-4 hét.

A kínait pont nem tudom.

2021. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kínainál 21-28 nap
2021. máj. 4. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha allergiás reakció miatt kell másik oltás, akkor Sinopharm esetén legalább 14 napnak kell eltelnie a kétféle oltás között. De te azt írod, hogy nem emiatt történt, viszont bajt nem csináltak. Egyébként itt az összes oltásról megtalálod a tájékoztatót, és ez is benne van:

[link]

2021. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. máj. 4. 14:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztem amennyit szoktak várni a 2 Pfizer között. Kicsit több, mint egy hónap.
2021. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!