Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet a zenei hallást fejleszt...

Lehet a zenei hallást fejleszteni?A többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval lassan 3 éve hegedülök és most jöttem rá,hogy nincsen olyan jó hallásom.Szeretek hegedülni,de valahogy most elvesztetem a motivációmat nem erőltették rám ezt az egészet de most úgy érzem hogy rám erőltették a hegedülést.Az lenne a fő kérdésem hogy lehet egyáltalán fejleszteni a hallást.Már próbáltam ki Appokat de más módszeröl nem hallottam.Ja és fogalmam se volt milyen témát jelöljek be.

2021. máj. 16. 13:40
 1/5 A kérdező kommentje:
erőltetik
2021. máj. 16. 13:42
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, hogy valamennyire lehet fejleszteni. De nem lesz abszolút hallásod. A nagyobbik fiam zongorázik és abszilút hallással született. Ez azt jelenti, hogy hall egy hangot a zongorán(nem látja) és megmondja, hogy 2 vonalas d# pl. Szerintem ezt, ha nincs meg, nem lehet elérni, ezeknek valahogy másképp működik az agyuk. De nem minden híres zenésznek van abszolút hallása. Attól még lehetsz hegedűművész.
2021. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak annyit akarok hogy kicsit még jobban haljam a hangokat.Mert a tanárnőm mostanság mindig ki javít.És én csak hobbi szinten játszok.
2021. máj. 16. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs abszolút hallásom, de miután 10 évet játszottam egy adott hangszeren, kialakult az, hogy ha olyan hangszeren hallok egy hangot, akkor tudom, hogy az milyen hang. De más hangszerrel nincs ez.
2021. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor nekem is ez fejlődik.
2021. máj. 16. 16:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!