Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elina és Alina ikreknek?

Elina és Alina ikreknek?

Figyelt kérdés

Nekem annyira más a hangzása a két névnek, hogy szerintem lehetne, én ezt szeretném. Főleg, hogy az Elinát Elinek becéznénk, az Alinát pedig Linának. A páromnak olyan mesében szereplő iker figurák nevének tűnik.


Szerintetek?


2021. máj. 23. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ne.
2021. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon ne
2021. máj. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan keverni fogják őket, sőt, mivel ikrek, még akkor is előfordulna, ha a neveik nagyon eltérnének, így meg garantált! A lányokat egy idő után ez nagyon zavarná, éd szerintem a környezetét is. Tanácsosabb olyan neveket adni, amelyek valamilyen módon kapcsolódnak (pl. mindkettő magyar név, vagy ugyanazzal a kezdőbetűvel kezdôdik, de mégsem keverhető össze könnyen, nem egybe hangzó) Pl: Emma, Elina vagy Anna, Kata stb
2021. máj. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem akár rendben is mehet; tehát szerintem lehet oké. De nemtom, még azért lehet,hogy passzintanék mögé még egy-egy második keresztnevet mind a kettőnek, hogy mégegyértelműbb legyen; amikor pl tehát egy tanár jegyet akar beírni a naplóba; hogy pl mégjobban elválasztódjon ez a két név egymástól; pl egyik Renáta a másik Csilla; vagy nemtom, ez most csak egy példa volt; tehát, hogyha így hosszában kimondja mindig mind a kettő gyerek a teljes nevét; okés, mondjuk dolgozatra nem kell mindig a teljes harmadik nevet is feltüntetni; mármint ha valakinek két keresztneve van,és nincs olyna másik az osztályban, akkor oda elég felírni egy keresztnevet is; de akkor így pl lehet,hogy a naplóban ha így sokat látják egymás mögött, hogy két keresztnév van mind a kettőnek, akkor úgy lehet,hogy jobban megjegyzik, mert mégkülönbözők lesznek a nevek. Amúgy még pl mondanék párat esetleg, Darina/Davina, Elvira, Emília, Anita, Alinda, Melánia; de amúgy tehát jók lehetnek az Elina és Alina,nekem tetszenek; csak akkor én szerintem mindenképpen választanék mellé egymástól eltérő második keresztneveket is.
2021. máj. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha még ráadásul egypetéjű ikrek is, akkor aztán végképp ne! Borzasztó kicseszés lenne szegényekkel.
2021. máj. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*Most,hogy így belegondolok,tényleg reális, hgoy a tanár felszólítja Elinát, és Alinának ír be jegyet magának mégis a noteszébe; tehát lehet, hogy inkább ezek legyenek a második keresztnevek; vagy egyiknél legyen a sorrend felcserélve; de lehet talán, hogy jobb lenne, ha mégiscsak Elina és Alina lennének a második keresztnevek.
2021. máj. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4. és 6. vagyok megint, nekem voltak iker osztálytársaim , ők kétpetéjüek voltak; nagyon különböznek egymástól, csak a testalkatuk ugyanolyan, még a bőrszínük, hajszínük, teljes arcberendezésük is más; egyiknek jóó kreolos bőre van és világosbarna haja, másiknak full fehér bőre, és fehéresszőke haja; arcuk tehát mondom, tök máshogy néz ki; na, és szóval még néha őket is összecserélte valaki, pedig aki nem ismeri őket, ki se szúrná egyből,hogy ikrek; ja meg még egyik tanár egy másik osztálytársamat is belevette , őt hívta véletlenül többször is rendszeresen az egyik ikerlányunk nevén, és neki mindig javítania kellett:D Na, és tehát annak a kétpetéjű ikerpárnak, akik osztálytársaim voltak, nekik tehát a nevük is tök különböző, ugyanolyan szépségű, meg ugyanolyan modernségű mindkettőnek, de tehát hangzásban tök más, tehát alapból a nevek nem összekeverhetők őnáluk, és mégis valakinek sikerült; még amikor ötödikesek lettünk, és új volt az osztály, de már olyan 3-4 hónapja egy csapat voltunk, valakinek még akkoris sikerült őket összekeverni. Ja és amúgy ezek az ikerleányok ők mindig kérni szokták, hogy lehetőleg sose hivatkozzunk úgy rájuk, hogy "Az ikrek"; hanem akkor mindig mondjuk ki a nevüket, mert ők két külön személy. Ez még csak eszembe jutott így ide a végére; gondoltam,akkor már leírom.
2021. máj. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*Ja és mégegy, 4,6,7 vagyok megint; még azt szeretném, hogy volt még olyan osztálytársunk is, akinek ugyanaz volt a vezetékneve, mint nekem , egyik tanár angolból az én házihiányaimra a minuszokat rendszeresen őhozzá írta be; mert egyikünknek más betűvel kezdődik a beceneve, mint a hivatalos keresztneve; és ha becenévvel vagyok a fejében, akkor a becenévnek a betűje alapján én lennék hátrébb, mint ő, a névsorban; ha pedig rendesen a hivatalos név szerint nézzük, akkor én lennék előrébb, és az a tanár meg nem tudta megjegyezni, és össze-vissza írogatta.
2021. máj. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%

*de aztán amikor ő kellemetlen helyzetbe került, akkor szóltam,mert volt már olyan, hogy úgy gondoltam,hogy á, most már biztos kijött a házihiányaimra az egyes a minuszokból, és akkor nem szólt semmit, mert ha kijött volna, akkor szólt; viszont a csajszinak egyszer kijött volna egy négyes; és akkor meglepődött,hogy hogyhogy nem ötös;és akkor én jelentkeztem, és mondtam, hogy lehet,hogy egy minuszom őhozzá került be, az úgy lehet. És akkor a tanár is mondta, hogy akkor így nem jött ki semmi, akkor három plussza van azzal az aznapival.


így volt:


--++ Ez volt a hármas, hogy ugyanannyi van


(Bocsi,hogy nem egybe írtam,külön jutottak eszembe.)

2021. máj. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Ne szivasd őket. Rossz ötlet.
2021. máj. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!