Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külsőre hogy lehet megkülönböz...

Külsőre hogy lehet megkülönböztetni a fekete amerikai és az afro amerikai embereket?

Figyelt kérdés
2021. máj. 29. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A kettő ugyanaz
2021. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Én valami olyat hallottam régen még a TV-ben, hogy az egyiknek jellegzetes göndör, vastag haja van, addig a másiknak nagy, telt ajkai vannak. Azt nem tudom, hogy melyik melyik, már nem emlékszem.


De szerintem nem lehet őket megkülönböztetni, vagy nem tudom.

Amúgy nem ugyanaz a kettő.

2021. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem ugyanaz.
2021. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Hát az egyik kokrétan a pirítóból mászott ki, a másik csak túl sokat napozott. 😀
2021. máj. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
African Americans (also referred to as black Americans or Afro-Americans) are Americans of ancestry from black racial groups of Africa.
2021. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyu. Ez tul magas volna.
2021. máj. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Akik szerint a kettő nem ugyanaz, mivel támasztják alá? Szerintem az "afroamerikaiak" (egyben írva), lefedik az USA-ban élő feketéket.

[link]

Külön fekete amerikai kategória szerintem nincs. A teljes amerikai (Észak-, Közép-, Dél-) kontinensen élő bármilyen nemzetiségű feketék mind Afrikából származnak, Amerikában nem őshonosak. Ha pl. egy jamaicai fekete, vagy egy brazil fekete bevándorol az USA-ba és letelepszik, ő is afroamerikai. Esetleg az ausztrál őslakosok (ha van köztük olyan, aki az USA-ban él) lehetnek az egyetlen nem afrikából származó fekete amerikaiak, de szerintem a számuk minimális.

2021. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%
7 Nem foglalkoztam eddig ezzel, de elméletileg elképzelhető hogy az Afroamerikaiakat jelentős részét egy térségből szállitották. Afrikán belül is vannak jelentős eltérések a külsőben területenként. Igy elképzelhető hogy külső alapján megmond jó eséllyel hogy afroamerikai vagy nem.
2021. máj. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!