Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért az az erős ember, aki...

Miért az az erős ember, aki mer sírni, ki meri mutatni az érzelmeit? Ha valaki visszafojtja, elfojtja magában az érzéseit, az sokkal nagyobb munka, mint leülni sírni. Vagy nem?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Amilyen szempontból te közelíted meg, igen, "nagyobb munka".


Viszont a mondás szempontjából azért erős az ember, aki kimutatja az összeomlását, mert felvállalja a külvilág véleményét akkor is, ha éppen ő a "földön hever". Valamint felelősséget tud vállalni a érzéseiért.

2021. jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem.

Azért erősebb az az ember, aki kimutatja az érzelmeit, mert képes szembenézni ezekkel (nem pedig próbálja elfelejteni őket az elfojtással) és képes ezeket így kimutatni. Sokkal többet vesz ki az emberből, hogy szembenézzen ezekkel és megpróbálja feljavítani ezeket, mintsem eltemesse őket magában.

Az elfojtással csak hosszan távó terhet rak magára.

2021. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Az egoista, önelégült ember mindenre azt mondja, amit csinál, elért, hogy az erő, teljesítmény, az valami.

Kb még ha fel sem állt egy székről, azt is.

De ebben a kifordult katyvaszban nem egyszerű megérteni bármit is, amit az ilyen emberek mondanak, lásd, az az igazi férfi, aki sír, meg aki nőt játszik, stb...

A sírás, nyafogás, még mindig a gyengeség jele, és az is marad.

2021. jún. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért az az erős aki ki tudja mutatni az érzéseit, mert van egy erős társadalmi nyomás, hogy ne mutassuk ki az érzéseinket. Lásd a #3-as választ.

Ha elfojtod az érzéseid, akkor annak rád nézve hosszútávú negatív következménye lesz, szóval neked az lenne az érdeket, hogy kiad magadból ezeket. Tehát, ha szembe mersz szállni a társadalmi nyomással és a saját érdekedben kimutatod az érzelmeid, akkor erős vagy, hiszen nem adtad be a derekat azért, hogy megfelelj másoknak.

2021. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Pont fordítva. Férfiként kicsit kínos érzelmesnek lenni és sírni. Férfiként komolynak és stoikusnak kell lenned. Legalább is én ezt vettem észre ahogy felnőttem. Így 16 évesen gyakran nevetni is elég nehéz vagy megjátszani azt, sírni már egyáltalán nem is tudok.
2021. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!