Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent Számodra a halál?...

Mit jelent Számodra a halál? Félsz a haláltól?

Figyelt kérdés

2021. jún. 3. 01:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Egy elkerülhetetlen biztos pont a halál. Egy megmentő, savior. Megszüntet mindent, elfeledtet mindent, lezárja az életet. Akármi volt, akárhogy rontottam el, mindennek véget vet. Persze, jó életem van és nem rontottam el sok dolgot, de én örülök, hogy az elhaló testemből eltávozom, és vége ennek az egésznek, és jön valami más. És tetszik, hogy elkerülhetetlen. Becsülöm a jót amit át élek, mert tudom hogy ideiglenes, de a rosszról meg tudom, hogy lehetetlen, hogy ne legyen vége. Én örülök neki hogy létezik a halál, nagyon is.
2021. jún. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%
Én keresztényként reménykedek benne, hogy halálom után találkozok Jézussal meg a mennybe kerülök.
2021. jún. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Én várom. De ahogy nézem csak értékes embereket visz el.


Amúgy szerintem az lesz mint születésünk előtt. Arra sem emlékszem min volt erre sem fogok.

2021. jún. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Én kiváncsian várom, mi lesz utána. Ha semmi, az is jó. Persze fájdalmas halált nem szeretnék, de magával az elmúlással semmi bajom. Nem bánom, ha majd soha többet nem kell mosatlan edények és beadandó papírok miatt aggódni.

És ha lehet választani, hogy valaha újjászülessek-e vagy ne, inkább ne. Szép volt, jó volt, elég volt.

2021. jún. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Szokták mondani, hogy a világon egyedül a halál a biztos.

Nem kell (még) félni tőle, de el kell kerülni mindenképp

Manapság szerencsére ez már könnyebb, mint pár ezer éve, amikor a szavannán belefuthattál bármikor egy oroszlánba, és ha még nem reggelizett aznap, főételként végezted be

Előbb-utóbb bekövetkezik, de most őszintén, aki egész életében ezen stresszel, hogy mikor hal meg, annak nagyon nagyon sivár élete lesz

2021. jún. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Nekem egy örökös "B" terv; nem számít hogy mennyi hibát vétek, és mennyire teszem tönkre az életemet, ha minden visszafordíthatatlanul rosszul alakul, akkor a halállal megmenthetem magam a szenvedéstől.


Félni csak akkor félek tőle, ha a hozzám közel állók halálára gondolok, vagy ha arra, hogy mi van, ha valami még rosszabb jön utána. Bár ezen nem szoktam sokat gondolkodni, mert teljesen feleslegesnek.

2021. jún. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Megváltás. Én nem szeretek élni. A félelmem tőle pedig kimerül annyiban hogy nem tudom mennyire fájdalmas, milyen érzés, hogy ismeretlen. Az ismeretlentől pedig tartok, ahogy általában a legtöbb ember is.
2021. jún. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
54%
A legnagyobb rossz az életben a halál. Nagyon remélem hogy van valami utána. Borzasztó lenne ha nem lenne , egyszerűen elfogadhatatlan. Bennem is van egy csómó kérdés amire a Tudomány nem tud választ adni.
2021. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdekes válaszokat!
2021. jún. 3. 09:02
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hogy vagyok vele, teljesen változó. Abszolút nem látok benne semmi megmentőt meg megváltást, maximum akkor, ha valami ne adj' Isten borzasztó fájdalmas betegségem lenne, amivel tényleg nem lenne élet az élet, és 100000% lenne, hogy nincs semmi kezelési lehetőség. Ezt leszámítva azonban semmi megmentőt nem látok benne, sőt. Nem gondolom, hogy abszolút ne lenne utána semmi, sokan nem értenek velem egyet, de Túlvilág nélkül szerintem nettó értelmetlen ez az élet is. A test elmúlása nem zavar különösképp, de a gondolatok, az elme elmúlása már igen. Amúgy nem tudom ezt jobban megfogalmazni, de egyszerűen azt érzem, hogy nem csak annyi lesz, hogy hirtelen a nagy sötétség, és vége. Ahogy abban sem vagyok biztos, hogy a nagy, sötét semmiből jövünk... Bocsi, ha érthetetlenül fogalmaztam, meg senkire nem akarok erőltetni semmit, egyszerűen csak vannak érdekes dolgok.
2021. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!